Bij GGNet tijdelijke noodopvang vluchtelingen - Gemeente Zutphen


Kroon, Annelies

GGNet en Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) hebben overeenstemming over de huur van gebouw De Mate op het GGNet-terrein. Dit maakt tijdelijke noodopvang mogelijk van vluchtelingen.

Met ingang van voorjaar 2016 vangt het COA 400 vluchtelingen op in de noodopvang. De opvang vindt plaats in het gebouw De Mate en 2 extra units op het terrein van GGNet in Warnsveld (Vordenseweg). Het betreft geen regulier asielzoekerscentrum, maar een tijdelijke noodvoorziening. Het COA heeft
deze extra voorziening nodig omdat de stroom vluchtelingen te groot is om in de huidige centra op te vangen.

Duur

De huurovereenkomst tussen COA en GGNet is voor een periode van 5 jaar. Vluchtelingen verblijven tijdelijk in de noodopvang voordat ze doorstromen naar andere locaties in het land waar zij starten met hun asielprocedure.

Bijeenkomst

Direct omwonenden hebben een uitnodiging van de gemeente Zutphen gekregen om over de opvang in gesprek te gaan. Ideeen, suggesties of zorgen kunnen input zijn voor een bestuursovereenkomst die Gemeente Zutphen, COA en GGNet gezamenlijk sluiten over de voorwaarden voor de opvang.