Expositie 'Tussen Droom en Daad'


Publicatiedatum : 13 oktober 2015

Op maandag 7 september is onze jeugdbestuurder Freek Wallagh begonnen aan een studiereis in Marokko. Zestig jongeren uit vijf verschillende landen namen deel. Doel van de reis: bewustwording van de Marokkaanse bevolking voor hun impact op aarde, een les om mee terug te nemen naar de
deelnemende landen. Lees hieronder het verslag van Freek:

"Op maandag 7 september begon ik aan een onvergetelijke reis en een prachtige verkenningstocht van de Marokkaanse waterwereld. Samen met ruim zestig enthousiaste en betrokken jongeren uit vijf verschillende landen trok ik door het stroomgebied van de Sebou. Hier leerden wij over de Marokkaanse
waterproblematiek, en kwamen tot soms schokkende ontdekkingen over de gesteldheid van deze prachtige rivier. Massale vervuiling en gebrek aan schoon water zijn in de nauwe straten van het oude Fez een veelvoorkomend probleem, en lieten ons achter in verbijstering.

De vriendelijke en open Marokkaanse bevolking spaarde kosten noch moeite om ons hun stad en hun leven te laten zien. Ons bevindend achter de toeristische fac,ade, kregen wij een eerlijk beeld van het Marokkaanse leven en de Marokkaanse cultuur. Religieuze, etnische en culturele verschillen
waren er in een huis met vijf verschillende afkomsten natuurlijk in overvloed, maar samen leerden wij deze verschillen niet alleen te respecteren, maar zelfs te waarderen. En na een lange dag van hard werk, maar ook veel plezier, was zelfs de taalbarriere iets waar men zich niet meer druk om
maakte.

Samen met Belgisch kunstenaar Filip Vervaet werkten wij als groep aan een schone Sebou, en een schoon strand. Met onze handen uit de mouwen en in de witte handschoenen waren wij druk in de weer om het strand van Mehdia op te ruimen. Te veel werk voor een groep vrijwilligers, vandaar dat deze
actie werd genomen als de kick-off voor een campagne, bezig in verschillende Marokkaanse steden. Een campagne die vijf verschillende landen achter een gemeenschappelijk doel zet: bewustwording van de Marokkaanse bevolking voor hun impact op aarde, een les die wij ook allen mee nemen naar ons
eigen land.

Het praten met jongeren van verschillende nationaliteiten, afkomsten en thuissituaties over hun blik op het water, heeft mij zeker vaardigheden gegeven die mij terug in Nederland zullen helpen als jeugdbestuurslid. In een tijd dat het waterschap de hand uitsteekt naar allemaal verschillende
mensen, voel ik mij goed voorbereid om mijn steentje bij te dragen. Ik ben ongelofelijk dankbaar dat het waterschap mij deze kans heeft geboden. Naast het maken van vrienden voor het leven, heeft deze reis mij ook de ogen geopend voor hoe gelukkig wij onszelf mogen prijzen voor onze welvaart,
onze gezondheid, en ons schone water."

Freek Wallagh

Wat is een jeugdbestuurder?

Begin 2015 is Freek Wallagh gekozen tot jeugdbestuurder van Waterschap Amstel, Gooi en Vecht. De belangrijkste taak van de jeugdbestuurder is jongeren enthousiast maken voor het waterschap, door bijvoorbeeld columns te schrijven en te twitteren. Freek is tot juli 2016 onze jeugdbestuurder.

Jeugdbestuurder op studiereis in Marokko (verslag)