Vluchtelingenopvang in Oene tot maandag a.s.


Sinds maandag 5 oktober wordt in onze gemeente aan 50 vluchtelingen voor 72 uur crisis noodopvang geboden. Bij zorgboerderij De Boerderij in Oene zijn 14 vluchtelingen ondergebracht en bij kampeerboerderij De Berghoeve in Epe 36 vluchtelingen. Het college heeft besloten om de crisis noodopvang
voor de aanwezige vluchtelingen bij De Boerderij in Oene te verlengen tot maandag 12 oktober. Het COA (Centraal Orgaan voor Asielzoekers) heeft geen nieuwe crisis noodopvang voor deze gezinnen beschikbaar en de gemeente gevraagd of ze tot maandag konden blijven op deze locatie. Op de
zorgboerderij verblijven momenteel vier gezinnen met jonge kinderen.

Zorgboerderij Oene geen opvanglocatie meer na 12 oktober

Na maandag 12 oktober gaat de zorgboerderij in Oene van de lijst met opvanglocaties en kan het COA hier dus geen gebruik meer van maken. De gemeente is erg blij met de medewerking van de zorgboerderij en de enthousiaste en warme wijze waarop de vluchtelingen zijn opgevangen.

Een opvanglocatie: De Berghoeve

De 36 opgevangen vluchtelingen op kampeerboerderij De Berghoeve in Epe worden donderdag 8 oktober opgehaald en gaan naar crisis noodopvang elders in het land, voor hen was verlenging op de locatie niet mogelijk. De Berghoeve is aankomend weekend namelijk niet beschikbaar in verband met
boekingen van gasten. Vanaf maandag 12 oktober is de Berghoeve als enige locatie in onze gemeente aangemeld bij het COA voor crisis noodopvang voor 72 uur. Er kan dus een verzoek komen van het COA om een nieuwe groep in de Berghoeve op te vangen met een maximum van 40 vluchtelingen.

* Veelgestelde vragen over vluchtelingen