Ingezonden persbericht


Persbericht Poppodium Het Bolwerk, Sneek www.hetbolwerk.nl
---

Vrij. 16 december 2011
Benjamin Herman Kwartet
21:00 uur / E10,00

Zat. 17 december 2011
Waterstad FM presenteert Time Bandits
21:00 uur / E 10,00

---

JAZZKWARTET BENJAMIN HERMAN & TIME BANDITS IN HET BOLWERK, SNEEK

Op vrijdag 16 december staat dé jazzsaxofonist van Nederland op het podium van Het Bolwerk te Sneek: Benjamin Herman. De oprichter van New Cool Collective komt langs met zijn nieuwe kwartet. Met zowel New Cool Collective als zijn kleinere formaties worden zijn optredens geïnspireerd door dance floor jazz, surf en punkmuziek, free jazz en traditionele muziek uit alle windstreken, waardoor naast pure jazzfanaten ook muziekliefhebbers van allerlei verschillende genres zich aangetrokken voelen. Op zaterdag 17 december in Het Bolwerk te Sneek: Waterstad FM presenteert Time Bandits. Funk-disco-soul-rock-formatie Time Bandits liet nationaal en internationaal van zich horen in de jaren 80 met een hele rij hits als Live It Up, Dancing On A String, Reach Out en I'm Only Shooting Love. Een avond vol funk, disco en soul, waarbij je niet stil kan blijven staan. De deuren gaan op beide avonden om 21:00 uur open en de entree bedraagt 10 euro.

Benjamin Herman is altsaxofonist in hart en nieren. Met zijn nieuwe kwartet - dezelfde groep mensen die ook op zijn album The Itch meespeelden! - maakt saxofonist Benjamin Herman korte metten met traditionele gitaar-met-saxofoon jazz. Het quartet brengt een mix van surf, gitaar en cocktailjazz. Stel je een mix voor van Doris Day, Dick Dale en Gene Krupa en je komt aardig in de richting. Met zowel New Cool Collective als zijn kleinere formaties worden zijn optredens geïnspireerd door dance floor jazz, surf en punkmuziek, free jazz en traditionele muziek uit alle windstreken, waardoor naast pure jazzfanaten ook muziekliefhebbers van allerlei verschillende genres zich aangetrokken voelen. Tegelijkertijd heeft Benjamin Herman zich intensief verdiept in het repertoire van diverse componisten waaronder Byard, Monk en Mengelberg.

Met zijn groep "TIME BANDITS" veroverde Alides Hidding in de tachtiger jaren al een plaats in de popwereld. Deze Nederlandse band liet nationaal en internationaal van zich horen. In 1980 scoorde Alides zijn eerste hit, met de solosingle "Hollywood Seven". In 1981 scoorden de Time Bandits een grote danshit met "Live it Up", dat zelfs op de eerste plaats van de Amerikaanse Dance Charts terechtkwam. Daarna volgden nog de hits Dancing On A String, Reach Out en I'm Only Shooting Love. Kenmerkend aan de Time Bandits is het professionele geluid van funk, disco, soul en rock en de onmiskenbare stem- en gitaargeluid van Alides Hidding, dat je mee sleept van begin tot einde.


---- --