Politie Twente

Inbreker overlopen maar ontkomen Hengelo
Woensdag 23 november omstreeks 22.30 uur kreeg Politie Twente de melding dat een inbreker was overlopen in een woning aan de Goudenregenstraat.

De bewoner had bij thuiskomst een inbreker in zijn woning aangetroffen. De inbreker vluchtte en de bewoner rende achter hem aan. Ter hoogte van het bruggetje op de Magnoliastraat was hij de inbreker echter kwijtgeraakt. Ter plaatse gekomen agenten hebben de omgeving doorzocht, maar geen dader meer aangetroffen. Er kon slechts een summier signalement worden gegeven: het betrof een man met getinte huidskleur en krullend haar. Hij is er onder meer met een spelcomputer en spellen vandoor gegaan.

Politie Twente wil graag in contact komen met mensen die iets van de inbraak of achtervolging hebben gezien. Ook mensen die woensdagavond iets verdachts hebben opgemerkt in de omgeving van de Goudenregenstraat, worden verzocht zich te melden. Dit kan via het algemene nummer van Politie Twente, team Hengelo Zuid 0900-8844 of via Meld Misdaad Anoniem 0800-7000. (2011111428)

Man met vuurwapen aangehouden in gestolen auto Enschede, Rijssen-Holten
Politie Twente heeft in de nacht van woensdag 23 op donderdag 24 november een 22-jarige man uit Enschede aangehouden die in een gestolen auto lag te slapen en een vuurwapen bij zich had.

Surveillerende agenten zagen de gestolen auto staan op de parkeerplaats Struik op de A1 bij Holten. De auto was in de nacht van vrijdag 18 op zaterdag 19 november gestolen uit de Flevolandstraat in Enschede. In de auto troffen zij de 22-jarige man aan, die lag te slapen. In de auto werd een vuurwapen gevonden. De 22-jarige werd aangehouden en is voor nader onderzoek ingesloten in het Politie Arrestantencentrum, het vuurwapen is in beslag genomen. (2011111419 / 2011110326)

Meerdere kerstbomen gestolen, politie zoekt getuigen Tubbergen
Tussen donderdag 17 november 16.00 uur en zondag 20 november 12.00 uur zijn tientallen Nordmannsparren gestolen van een weiland aan de Esweg in Tubbergen.

Mogelijk hebben mensen de diefstal van de kerstbomen gezien. Zij worden verzocht zich te melden. Dit kan via het algemene nummer van de politie Twente, team Tubbergen 0900-8844 of via Meld Misdaad Anoniem 0800-7000. (2011110239)

Voetganger gewond bij aanrijding, politie zoekt scooterrijder Overdinkel
Een 48-jarige man uit Overdinkel raakte woensdag 23 november gewond bij een aanrijding met vermoedelijk een scooterrijder. Deze ging na de aanrijding er vandoor zonder eerste hulp te verlenen. De politie zoekt de veroorzaker.

Woensdagavond 23 november omstreeks 21.45 uur kreeg de politie melding van een aanrijding op de Julianastraat in Overdinkel. Een 48-jarige man uit Overdinkel werd gewond aangetroffen op de grond. Toen de gewonde man weer bij bewustzijn kwam kon hij vertellen dat hij aangereden was door een scooterrijder. De scooterrijder kwam vanuit de richting van de Schoolstraat en had zonder verlichting op het trottoir gereden. Na de aanrijding ging de scooterrijder er vandoor zonder eerste hulp te verlenen en zijn identiteit achter te laten. Bij de gewonde man werden glasscherven aangetroffen. Mogelijk dat de scooter beschadigd is geraakt.

De politie is op zoek naar deze scooterrijder. Wellicht zijn er mensen die het een en ander hebben gezien van de aanrijding. Deze worden verzocht zich te melden. Dit kan via het algemene nummer van de politie Twente, team Losser 0900-8844 of via Meld Misdaad Anoniem 0800-7000. (2011111403)

Autokraker opgepakt
Enschede
Een 41-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats werd woensdag 23 november aangehouden voor een autokraak.

Woensdag 23 november zag de beveiliging van het ziekenhuis in Enschede een onbekende man zich verdacht ophouden bij de fietsenstelling. Toen de onbekende man de beveiliger zag gooide hij snel een navigatiesysteem van zich af. Op de kleding van de man zaten diverse glasscherven. De politie werd direct ingeschakeld. De agenten troffen ook een fietscomputer aan bij de 41-jarige man die hij zojuist had gestolen van een fiets. Kort erna meldde een automobiliste dat haar auto was opengebroken en haar navigatiesysteem was gestolen. De 41-jarige dief zonder vaste woon- of verblijfplaats werd hierop aangehouden. Hij is voor verder onderzoek in verzekering gesteld. (2011111289)

Katten beschoten
Harbrinkhoek, Geesteren
Politie Twente kreeg zondag 21 november melding dat in september en in oktober twee katten zouden zijn beschoten.

De kat van een vrouw uit Harbrinkhoek werd in oktober beschoten. Het gewonde dier werd meenomen naar de dierenarts in Borne, maar wist daar te ontsnappen. Tot op heden is de kat niet meer aangetroffen. In september jl. had de politie ook een melding gekregen van een beschoten kat van een vrouw uit Geesteren. Dit dier kon na behandeling van de dierenarts weer mee naar huis.

Politie Twente wil graag in contact komen met mensen die informatie hebben over deze beschietingen. Ook andere mensen waarvan huisdieren zijn beschoten worden verzocht contact op te nemen. Dit kan door te bellen naar het algemene nummer van Politie Twente, team Dierenpolitie, 0900-8844, of anoniem via Bel M. 0800-7000. Voor acute dieren in nood belt u het nieuwe meldnummer 144. (2011110815)

Twee gewonden bij aanrijding
Hoge Hexel
Een 24-jarige automobilist uit Almelo en een 42-jarige automobiliste uit Hoge Hexel raakten woensdag 23 november gewond bij een aanrijding.

Woensdagmiddag 23 november omstreeks 12.15 uur kreeg de politie melding van een aanrijding op de Hexelseweg in Hoge Hexel. Een 24-jarige postbezorger uit Almelo stak met zijn voertuig de Hexelseweg over. Mogelijk door de mist zag de 24-jarige een 42-jarige automobiliste over het hoofd die op de Hexelseweg reed. Een aanrijding kon niet meer voorkomen worden. Beide automobilisten werden met nekklachten door ambulances naar het ziekenhuis gebracht. (2011111271)

Fietsster gewond bij aanrijding Denekamp
Een 35-jarige fietsster uit Nordhorn raakte woensdag 23 november gewond bij een aanrijding.

Woensdag 23 november omstreeks 15.00 uur kreeg de politie melding van een aanrijding op de Nordhornsestraat in Denekamp. Een 49-jarige automobiliste uit Nordhorn reed over de Nordhornsestraat in Denekamp, komende vanuit Nordhorn. Ter hoogte van het tankstation wilde de vrouw links af naar het tankstation rijden. Daarbij zag zij een 35-jarige fietsster over het hoofd, die op het fietspad reed, gaande in de richting van Nordhorn. Een aanrijding kon niet meer voorkomen worden. De 35-jarige kwam ten val en raakte gewond. Zij werd met onbekend letsel door een ambulance naar het ziekenhuis overgebracht. (2011111349)

Scooterrijder gewond bij aanrijding Enschede
Een 18-jarige vrouw raakte woensdag 23 november gewond bij een aanrijding.

Woensdagmiddag 23 november omstreeks 12.30 uur kreeg de politie melding van een aanrijding op het kruispunt Molukkenstraat / Boulevard 1945. Een 59-jarige automobiliste uit Enschede reed over de C.F. Klaarstraat en wilde de Boulevard 1945 oversteken om haar weg te vervolgen in de richting van de Molukkenstraat. Op de Boulevard 1945 reed op dat moment een 18-jarige Enschedese op haar scooter. De 59-jarige automobiliste zag de 18-jarige over het hoofd. Een aanrijding kon niet meer voorkomen worden. De 18-jarige kwam ten val en raakte gewond. Zij werd met onbekend letsel door een ambulance naar het ziekenhuis overgebracht. (2011111250)

Fietser gewond bij aanrijding
Haaksbergen
Een 68-jarige fietser uit Haaksbergen raakte woensdag 23 november gewond bij een aanrijding in Haaksbergen.

Woensdagmorgen 23 november omstreeks 11.30 uur kreeg de politie melding van een aanrijding op de Huttenweg in Haaksbergen. Een 56-jarige automobilist uit Losser reed over de Urkerzijweg, gaande in de richting van de Huttenweg. Op de Huttenweg fietste op dat moment een 68-jarige man uit Haaksbergen. De 56-jarige automobilist raakte het achterwiel van de 68-jarige fietser. Deze kwam ten val en raakte gewond. Hij werd met onbekend letsel door een ambulance naar het ziekenhuis overgebracht. (2011111257)

Huisverbod uitgereikt

Almelo

Een 49-jarige man uit Almelo heeft woensdag 23 november een huisverbod opgelegd gekregen. De man wordt verdacht van huiselijk geweld. Hulpverlening is opgestart. (2011111146)

Huisverbod
Het huisverbod is bedoeld om huiselijk geweld verder terug te dringen. Het huisverbod houdt in dat een pleger van huiselijk geweld in beginsel tien dagen zijn of haar woning niet meer in mag en in die periode ook geen contact mag opnemen met de partner of de kinderen. De maatregel biedt de mogelijkheid om in een noodsituatie te voorzien in een afkoelingsperiode waarbinnen de nodige hulpverlening op gang kan worden gebracht en escalatie kan worden voorkomen. Het huisverbod kan ook worden opgelegd bij kindermishandeling of een ernstig vermoeden daarvan. Het huisverbod wordt in de vorm van een beschikking uitgereikt door de burgemeester of door de politie indien zij daartoe wordt gemandateerd. De burgemeester kan afhankelijk van de situatie het huisverbod verlengen tot maximaal vier weken. Een uithuis geplaatste die zich niet aan het huisverbod houdt, kan maximaal twee jaar gevangenisstraf krijgen of een taakstraf. De uithuis geplaatste heeft de mogelijkheid om tegen het huisverbod in beroep te gaan bij de bestuursrechter. Voor meer informatie over het huisverbod kijk op www.huisverbod.nl

Controle voetgangersgebied
Enschede
De politie heeft tijdens een controle in het voetgangersgebied op de Kalanderstraat in Enschede op dinsdag 22 november 32 processen-verbaal uitgeschreven voor het fietsen in het voetgangersgebied. (2011111025)

-----------------------
26 nvember 2010
Chantal Westerhof / Marije Versteeg: 053-4555588

Donderdag 24 november 2011
Telefoon: 053-4555588

---- --