Dutch Collectors Awards uitgereikt op VerzamelaarsJaarbeurs Utrecht


EMBARGO TOT 19 NOVEMBER 1400 UUR!!!

UTRECHT, 20111119 -- Onder grote belangstelling werd zaterdag 19 november 2011 tijdens de VerzamelaarsJaarbeurs in het Jaarbeursgebouw in Utrecht de Dutch Collectors Award uitgereikt. De winnaars van de over vijf categorieën verdeelde prijs voor de bijzonderste of opmerkelijkste verzameling, kregen hun award overhandigd door Jacques d’Ancona. Uitgeefster Diana Wassing van het magazine ‘Tussen Antiek & Verzamelen’ nam de presentatie voor haar rekening.

Categorieën
In de categorie Dames boven de 18 jaar mocht Leonie Robroek uit Heerlen zich de onbetwiste winnares noemen dankzij haar verzameling van maar liefst 7200 textieletiketten. Bij de mannen boven de 18 jaar was het Simon Hemmes uit Bilthoven. Hij won de prijs door zijn verzameling porceleinen KLM- en Goedewaagenminiatuurhuisjes.

Bij de meisjes onder de 18 jaar was het Loraine Bos (16) uit Houten die met de eer ging strijken. Haar verzameling omvat ontelbaar veel verzamelobjecten rondom een wit meisjeskitten, beter bekend als Hello Kitty. Bij de jongens onder de 18 jaar won Roy Simons (15) uit Meersen met zijn verzameling die de Limburgse mijngeschiedenis zeer uitgebreid weergeeft.

Eef en Thea de Hilster uit Purmerend mochten de prijs voor de opmerkelijkste familieverzameling in ontvangst nemen. Zij wonnen dankzij hun verzameling aardewerk van Haho en Potterie de Driehoek. De winnaars krijgen als onderdeel van hun prijs de gelegenheid om (een gedeelte van) hun collectie te exposeren in het Museum van de 20e Eeuw in Hoorn.

De organisatie van de succesvolle jaarlijks terugkerende verkiezing van de Dutch Collector Award ligt in handen van de VerzamelaarsJaarbeurs en het magazine ‘Tussen Antiek & Verzamelen’.