Gemeente Dongen

'Tante Roos' 100 jaar

Publicatiedatum: 2-11-2011

Mevrouw R. C.C . Cloïn-Thomeer Tante Roos voor familie en bekenden is de oudste vrouwelijke inwoner van de gemeente Dongen. Maandag 31 oktober 2011 vierde ze haar 100ste verjaardag. Namens het college bracht locoburgemeester Ad van Beek de hartelijke felicitaties over.

,,U bent iemand die heel veel voor ons als Dongense gemeenschap heeft betekend, sprak de locoburgemeester op lovende toon.

Veel gedaan

Mevrouw Cloïn heeft veel gedaan voor de Dongense gemeenschap:
* ze was 28 jaar lang medeorganisator van het ziekentriduüm in Dongen;

* 25 jaar secretaresse van het Rode Kruis in Dongen;
* lid van de adviesraad van de sociale dienst in Dongen;
* voorzitter van de Katholieke Actie Breda,
* lid van de diocesane raad van bisdom Breda,
* begeleider van de opvang van weduwen van het bisdom Breda;
* lid van de parochieraad van de St. Laurentiusparochie in Dongen,
* secretaris van de Stichting Katholiek Nederland in Davos,
* lerares aan de Mater Amabilisschool in Dongen.

En tot na haar tachtigste jaar was ze nog actief voor de Zonnebloem in Dongen en Kaatsheuvel. "Het zijn allemaal zaken waar ze ziel en zaligheid in heeft gelegd, aldus locoburgemeester Van Beek.

Onderscheidingen


* Op 11 februari 1978 kreeg mevrouw Cloïn-Thomeer de Pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice.

* Op 15 februari 1980 kreeg ze van de gemeente Dongen de Valentijnshulde De Looier.

Viering

Sinds drie jaar woont tante Roos in De Volckaert. Daar vierde ze begin deze week haar 100ste verjaardag in de centrale ruimte op de begane vloer, samen met haar familie.

Haar neef noemde haar een intelligente vrouw die altijd heel veel wist en heel veel discussieerde. Namens de gemeente Dongen kwam bakker Pim Filius een grote taart brengen, met daarop een foto van de jarige. En toen was het tijd voor koffie.