Politie Gelderland-Midden

Regionaal

---

Mogelijkheden Burgernet uitgebreid

Publicatiedatum: 16-9-2011 10:26:51

REGIO - Burgernet heeft sinds kort ook de mogelijkheid om zgn. `alerteringen' aan haar deelnemers te versturen. Dit gaat dan veelal om minder urgente zaken. Alerteringen worden via een sms- of e-mailbericht verstuurd. Bij de alerteringsfunctie wordt, in tegenstelling tot reguliere Burgernetberichten, geen afloopbericht verzonden.

Tot nu toe werd Burgernet alleen ingezet om vermiste personen, verdachten of voertuigen op te sporen. Het systeem is inmiddels uitgebreid en wordt nu ook gebruikt om deelnemers te waarschuwen bij veiligheidsincidenten in de buurt. Dit gebeurt met de nieuwe functie `Alertering', die de deelnemers alert maakt op bepaalde veiligheidsincidenten. Dit kan bijvoorbeeld gaan over bepaalde verdachte situaties of personen die in een wijk zijn gesignaleerd of als de politie getuigen zoekt van een misdrijf. Alerteringen worden niet via een gesproken bericht verstuurd, maar via e-mail of sms. Burgernet heeft in de regio al meerdere alerteringen uitgezet, onder andere voor woninginbraken, brandstichting, overvallen en openlijke geweldplegingen.

voor nadere informatie:
Persloket Bureau Communicatie
Politie Gelderland-Midden
026 376 3053


---


---

Beschonken en zonder rijbewijs achter het stuur
Publicatiedatum: 16-9-2011 10:27:59

ARNHEM - Omdat hij onder invloed van alcohol en zonder rijbewijs achter het stuur zat heeft de politie in Arnhem donderdagmiddag een 41-jarige man uit Den Bosch aangehouden. Agenten zagen de man omstreeks kwart over vier op de Nijmeegseweg door rood rijden en zetten hem aan de kant. Bij het aanspreken van de bestuurder roken de agenten alcohol. In het politiebureau werd een alcoholpromillage van bijna drie keer zoveel als is toegestaan gemeten. Bovendien bleek de Bosschenaar geen rijbewijs te hebben.
(2011106726-pk)

voor nadere informatie:
Persloket Bureau Communicatie
Politie Gelderland-Midden
026 376 3053


---

Verkeerscontroles in Arnhem-Zuid

Publicatiedatum: 16-9-2011 10:23:22

ARNHEM - Op verschillende plaatsen in Arnhem-Zuid heeft de politie in de middag- en avonduren van donderdag 15 september verkeerscontroles gehouden. Daarbij werden tientallen boetes uitgedeeld, twee personen aangehouden en voor 850 euro aan achterstallige boetes geïnd.

Tussen drie uur 's middags en negen uur 's avonds werd postgevat op de Nijmeegseweg ter hoogte van de Dotterlaan, Groningensingel, in de wijk Rijkerswoerd op de Erasmussingel en rondom het winkelcentrum, Kronenburgsingel en Hollandweg. Er werden in totaal 58 bekeuringen uitgedeeld voor onder meer rijden door rood, snelheid, niet handsfree bellen tijdens het rijden, rijden in het voetgangersgebied en opgevoerde brommers.

Gestolen bromfiets
Twee Arnhemmers van 15 en 16 jaar werden aangehouden omdat ze op de Burgemeester Matsersingel op een gestolen bromfiets bleken te rijden. De twee zijn ingesloten. Verder bleek tijdens de controles dat een aantal bestuurders nog boetes had openstaan bij justitie. Voor een bedrag van 850 euro werden boetes geïnd. Daarnaast werden twee rijbewijzen afgepakt en één auto in bewaring genomen omdat men de boete niet kon betalen.

De controles hadden voornamelijk tot doel de verkeersveiligheid in de wijken te bevorderen en overlast door vooral bromfietsers te bestrijden. Bij de controles werden 13 agenten ingezet. (2011106753 / 2011106735 - pk)

voor nadere informatie:
Persloket Bureau Communicatie
Politie Gelderland-Midden
026 376 3053