Gemeente Leudal


Nieuws

Gemeente Leudal verzorgt presentatie bij Provincie

De eikenprocessierups zorgt in het zuiden van het land al jaren voor een plaag in de maanden mei tot en met juli. De rups begint zelfs heel Nederland te veroveren en ze komen in toenemende mate voor in Groningen en Drenthe.

De Provincie Limburg heeft samen met de GGD en gemeente Sittard-Geleen een interactieve praktijkdag eikenprocessierups georganiseerd op dinsdag 29 maart voor alle gemeenten van Limburg. De meest actuele ontwikkelingen rondom de eikenprocessierups komen aan de orde. Kennis en ervaringen delen met experts, collega's en vakgenoten is het doel van de dag. Samen één tegen de eikenprocessierups!

Gemeente Leudal werkt al 4 jaar intensief samen met meerdere gemeenten en een deskundig bedrijf. Leudal is initiatiefnemer en trekker van dit samenwerkingsverband en door samen te werken halen we in Midden-Limburg goede resultaten. Vooral de monitoring van de rupsjes en het bepalen van het juiste bestrijdingsmoment zijn van groot belang voor de resultaten.

De Provincie is geïnteresseerd en onder de indruk van dit concept. Gemeente Leudal is daarom door de Provincie uitgenodigd een Powerpointpresentatie te houden tijdens de praktijkdag met als thema: "Succesvolle samenwerking in de praktijk".
Wellicht dat andere gemeenten in Limburg dit concept kunnen overnemen en ook een samenwerkingsverband kunnen opstarten. Met onze "know how" en ervaring kan Leudal hierbij een ondersteunende rol vervullen.

Afgevaardigden van team Beheer Openbare Ruimte en medewerkers van deskundig bedrijf Herman Vaessen uit Maasbree zullen de presentatie gezamenlijk uitvoeren.

Op deze manier komt gemeente Leudal positief in beeld bij de Provincie en alle gemeenten in Limburg.

Samenwerking in de praktijk