Gemeente Hulst

Hulst op pad voor behoud Hedwigepolder

Raad Hulst op pad voor behoud Hedwigepolder

Op 9 maart 2011 bezoekt een delegatie van de Hulster gemeenteraad staatssecretaris Bleker.

Vandaag - woensdag 9 maart 2011 - brengt een delegatie van de Hulster gemeenteraad - onder leiding van burgemeester Jan-Frans Mulder - een bezoek aan de staatssecretaris van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie, de heer Henk Bleker. Met dit bezoek wil de gemeenteraad nogmaals haar standpunt met betrekking tot de ontpoldering van de Hertogin Hedwigepolder benadrukken.

Burgemeester Mulder legt tijdens dit bezoek een algemene verklaring af, waarin hij het unanieme standpunt van de Hulster gemeenteraad zal toelichten aan de staatssecretaris. De gemeenteraad van Hulst is tegen het ontpolderen van de Hertogin Hedwigepolder. De burgemeester zal de staatssecretaris - namens de gemeenteraad als volksvertegenwoordigers van de inwoners van Hulst - nogmaals wijzen op het feit dat er binnen de gemeenschap nog steeds geen enkel maatschappelijk draagvlak is voor ontpoldering van de Hertogin Hedwigepolder.

Daarnaast zal de burgemeester kort ingaan op de historie van het dossier en met name op de betreurenswaardige wijze waarop is omgegaan met het lokale bestuur en de gevoelens van de inwoners van de gemeente Hulst.

Verder zal de burgemeester onderstrepen dat de gemeenteraad van Hulst verheugd is dat de huidige regering het plan niet als onomkeerbaar ziet. Het feit dat staatssecretaris Bleker - als eerste bevoegde bewindsvoerder - ter plaatse is komen kijken, maar ook naar de gevoelens van de gemeenteraad wil luisteren, wordt bijzonder op prijs gesteld. Daardoor kan deze staatssecretaris de gevoelens ter zake beter inschatten en ook alle alternatieven serieus bekijken en onderzoeken.

Burgemeester Mulder zal zijn verklaring afsluiten met er op te wijzen dat het dossier Hertogin Hedwigepolder al veel te lang duurt en tot veel te veel onrust binnen de gemeente Hulst heeft geleid én tot boze gezichten en verstoorde relaties met de Vlaamse buurgemeenten. Hij zal aandringen op snelle duidelijkheid en zekerheid.