Erasmus Universiteit Rotterdam

Verplantingsdag op Campus Woudestein

Deel van de bomen wordt verplaatst en opnieuw verplant

De afgelopen twee weken zijn er op campus Woudestein een flink aantal bomen gerooid om ruimte te bieden aan de verbouwingsactiviteiten voor het vernieuwde universiteitsterrein.
Een fors aandeel van deze bomen, in totaal zeventig stuks, worden op woensdag 9 maart 2011 verplant op het noordelijke deel van de campus.

Het wordt een grote operatie. Met behulp van verplantmachines (meer info) en zogenaamde telescoopkranen (meer info) worden de bomen vrijgegraven. Diepladers zullen de bomen van het centrale deel van de campus naar de kant van de Collegelaan, nabij de tennisbanen, verplaatsen. Vervolgens worden de bomen direct herplant.

De Erasmus Universiteit is verheugd dat deze bomen een nieuwe plek krijgen op de campus, omdat duurzaamheid ook in de vernieuwingsplannen hoog in het vaandel staat. Ook voor de bomen die niet kunnen worden verplant wordt een zo goed mogelijk bestemming gevonden. De bruikbare stammen worden apart gehouden voor de houtindustrie en de overige delen van de boom worden gechipt en getransporteerd naar biomassacentrales. Zelfs onbruikbare delen vinden een doel: deze worden geschonken aan 'groene' studievereniging Green EUR, die er in de aankomende periode een boomhuis voor studenten van gaat maken.

Bekijk hier de plattegrond waarop is aangeduid welke bomen blijven, worden gekapt of worden verplant. Op deze website staat alle informatie over de vernieuwing van Campus Woudestein.