Provincie Flevoland

Start verdubbeling Gooiseweg met aanpak kruising

Publicatiedatum: 1 maart 2011

Met het nemen van een monster uit de bestaande asfaltlaag is maandag 28 februari de aftrap gegeven voor de verdubbeling van de Gooiseweg. Als eerste onderdeel van deze verdubbeling wordt de kruising van de Adelaarsweg met de Gooiseweg tussen Zeewolde en Almere aangepast.

René van Diessen, gedeputeerde van verkeer van de provincie Flevoland: "Met deze werkzaamheden zetten we een eerste stap naar het eindbeeld; de verdubbeling van het vierkant van wegen rondom de luchthaven."

Bij de oversteek van de Adelaarsweg over de Gooiseweg kruist landbouwverkeer het doorgaande verkeer. Dit leidt tot onveilige situaties omdat de Gooiseweg, als belangrijke verkeersader in Flevoland, behoorlijk druk is. "Vanwege die onveilige situatie hebben we dit project naar voren gehaald," aldus René van Diessen. Er wordt een aantal aanpassingen aan de kruising gedaan. Zo wordt de weg verbreed, komt er een nieuwe asfaltlaag op en worden er verkeerslichten geplaatst. De werkzaamheden worden voornamelijk 's nachts uitgevoerd.

De huidige enkelbaans weg van de Gooiseweg wordt de komende jaren omgebouwd tot een dubbelbaans autoweg. Als alles volgens planning verloopt is de dubbelbaanse Gooiseweg in 2014 klaar. In 2011 en 2012 worden er naast de kruising van de Adelaarsweg ook aanpassingen gedaan ter hoogte van het Trekkersveld en de Groenewoudsetocht. In 2013 en 2014 staat de feitelijke verdubbeling van de Gooiseweg op het programma. De provincie sluit alle werkzaamheden zo goed mogelijk op elkaar aan vanwege besparing van de kosten, maar ook om overlast voor het verkeer zoveel mogelijk te beperken.