Ingezonden persbericht


P E R S B E R I C H T
HUMAN


1 Woensdag 16 februari 2011

Radio 5 & www.obalive.nl
19.00-20.00 uur


2 Radiotalkshow over cultuur, politiek, wetenschap en moraal

Rechtstreeks met publiek vanuit de Openbare Bibliotheek Amsterdam

Presentatie: Theodor Holman


---

Hoofdgast is Giselinde Kuipers over humor. Kuipers werkt als cultuursociologe aan de Universiteit van Amsterdam, gespecialiseerd in humor. Cultuurverschillen binnen een westers land zijn tegenwoordig groter zijn dan de verschillen tussen de landen onderling. De oorzaak ligt in het verschil in opleiding en niet zoals vaak gedacht vanwege de immigratiestromen. Ooit keek heel Nederland op oudejaarsavond naar Wim Kan. Nu is dat nationale gevoel voor humor versplinterd en zijn er kleine specifieke 'niches' (doelgroepen) met ieder een ander gevoel voor humor.

Nausicaa Marbe over 'A presidential Novel' door Anonymous. Mysterieuze roman over Barack Obama, met name over de sfeer van de verkiezingscampagne. Over macht in romans en televisieseries. En over de vraag of campagne voerende politici iets van deze roman kunnen leren. Nausicaa Marbe is columniste bij de Volkskrant.

Black Swan: balletfilm of goedkope horror?

Debat tussen Stine Jensen en Gawie Keyser over Black Swan, Amerikaanse psychologische thriller (2010) geregisseerd door Darren Aronofsky, met in de hoofdrollen o.a Natalie Portman. Oscarnominaties voor o.a. beste film, beste regie, beste actrice. Lovende recensies, maar ook kritiek: is het een balletfilm, of goedkope horror? Stine Jensen is filosofe en Gawie Keyser is filmrecensent van o.a. De Groene Amsterdammer.

OBA Live
is een rechtstreekse uitzending met publiek vanuit de Openbare Bibliotheek in Amsterdam. Online te bekijken www.obalive.nl (live en on demand)