Politie Twente
Man aangehouden voor vergiftigen roofvogels
Wierden
Een man uit Wierden werd vrijdag 11 februari aangehouden, omdat hij verdacht wordt van het vergiftigen van roofvogels. Het regionale milieuteam van de politie Twente, in samenwerking met de opsporingsambtenaren van de gemeente Wierden en de Nieuwe Voedsel en Warenautoriteit, kreeg recent meldingen dat vergiftigd aas werd aangetroffen bij een bosperceel tussen de Ypeloweg en de Enterweg. Tijdens het posten trof de politie een oudere man aan. De man bevond zich onder verdachte omstandigheden in dit bosperceel. In de schuur van de man werden gif en dode dieren aangetroffen.
De man was in het bezit van een jachtakte en had meerdere wapens thuis. Bij dit soort overtredingen wordt door de afdeling Bijzonder Wetten van de Politie Twente een nader onderzoek ingesteld naar de jachtakte en de bijbehorende wapens. In de woning troffen de agenten ook een jachtwapen en munitie aan, welke niet volgens de geldende regelgeving opgeborgen waren in een wapenkluis. De jachtakte en de bijbehorende wapens en munitie werden in bewaring genomen. De man werd aangehouden en ingesloten. Na verhoor kon de man nog dezelfde dag het politiebureau verlaten. Er zal proces-verbaal worden opgemaakt.
(2011012860)
Automobilist aangehouden voor drugsbezit
Wierden
Een 24-jarige man uit Enschede werd zaterdag 12 februari aangehouden, omdat hij in het bezit was van hard drugs.
Zaterdag 12 februari omstreeks 19.45 uur controleerden surveillerende agenten op de Rondweg in Wierden een 24- jarige automobilist uit Enschede. De man kon zich niet legitimeren. Tijdens de fouillering werd een groot geldbedrag en 94 bolletjes harddrugs aangetroffen. De automobilist werd aangehouden en is voor verder onderzoek in verzekering gesteld. Bij navraag bleek dat de auto niet meer APK gekeurd was. Hiervoor zal proces-verbaal worden opgemaakt.
(2011013325)
Wegpiraat aangehouden
Oldenzaal
Maandagavond 14 februari wilden agenten omstreeks 15.15 uur op de Nijverheidsstraat in Oldenzaal een auto controleren. Op dat moment reed de auto met hoge snelheid weg. Er volgde een wilde achtervolging waarbij hoge snelheden werden bereikt. Ook negeerde de bestuurder van de auto een aantal keren het rode verkeerslicht. Uiteindelijk probeerde de automobilist de auto te verstoppen achter een geparkeerd staande vrachtwagen op een bedrijfsterrein aan de Schuttersveldstraat. Agenten konden de bestuurder van de auto, een 34-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats, aanhouden voor het gevaarlijke rijgedrag. De bijrijder had echter weten te vluchten. Deze man kon even later op de Enschedesestraat worden aangehouden. Tegen beide mannen wordt proces-verbaal opgemaakt.
(2011013802)
Automobilist veroorzaakt ongeval en rijdt door, politie zoekt getuigen
Hengelo
Maandagavond 14 februari heeft omstreeks 22.30 uur een ongeval plaatsgevonden op de kruising Oldenzaalsestraat / Bornsestraat. De veroorzaker van het ongeval reed vervolgens door. De politie is op zoek naar getuigen.
Omstreeks 22.30 uur stonden twee auto's achter elkaar te wachten voor het rode verkeerslicht. De voorste auto werd bestuurd door een 32-jarige vrouw uit Hengelo. Daarachter stond een 45-jarige automobiliste uit Hengelo te wachten. Beiden kwamen uit de richting Deurningerstraat en gingen richting de Deldenerstraat. Plotseling werd de 45-jarige automobiliste van achteren aangereden, waardoor zij tegen de auto van de 32-jarige vrouw botste. De veroorzaker reed in een kleinere, rode auto. Deze reed na de botsing weg in de richting van de Deldenerstraat. De 45-jarige automobiliste is door ambulancepersoneel onderzocht maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.
De politie is op zoek naar de bestuurder of bestuurster van deze kleinere rode auto. De auto moet veel schade aan de voorzijde hebben, als gevolg van dit ongeval. Ook zoekt de politie getuigen en mensen die mogelijk weten waar deze auto nu is en van wie de rode auto is. Ook is het mogelijk dat de rode auto ter reparatie wordt aangeboden bij een garage. Mensen die meer weten worden verzocht contact op te nemen met Politie Twente, team Hengelo. Dit kan door te bellen naar 0900-8844.
(2011013977)
Vrachtwagenchauffeur met 1,95 promille achter het stuur
Hengelo
Maandagavond 14 februari kreeg de meldkamer in korte tijd drie meldingen over een vrachtwagencombinatie die gevaarlijk over de A1 zou rijden.
De eerste melding kwam omstreeks 18.50 uur binnen. De vrachtwagenchauffeur zou op een parkeerplaats langs de A1 een aanrijding hebben veroorzaakt en zou vervolgens zijn doorgereden. Vervolgens werd er gemeld dat op de A1 bij Oldenzaal een vrachtwagencombinatie over de weg zou slingeren. Een paar minuten later werd gemeld dat ter hoogte van Deurningen een andere vrachtwagenchauffeur de voorgenoemde vrachtwagencombinatie had klemgereden omdat de bestuurder vermoedelijk onder invloed van alcohol zou verkeren. De chauffeur die hem had klemgereden vertelde dat de dronken vrachtwagenbestuurder levensgevaarlijke capriolen op de snelweg had uitgehaald. Agenten kwamen ter plaatse en wisten de vrachtwagenchauffeur met veel moeite uit de cabine te krijgen. Op het politiebureau wees de ademanalyse 1,95 promille uit. De 31-jarige Russische chauffeur is voor verder onderzoek in verzekering gesteld.
(2011013925)
Meisje op fiets lastig gevallen door groep jongens, politie zoekt getuigen
Enschede
Maandag 14 februari is een 16-jarig meisje uit Enschede lastig gevallen en mishandeld toen zij op de fiets van school naar huis fietste. De jongens fietsten lange tijd achter haar. Op de Tegelerweg begonnen de drie jongens haar uit te schelden. Vervolgens begonnen ze het meisje ook te schoppen en te slaan. Uiteindelijk werd zij door één van de jongens van haar fiets getrapt. Hierdoor heeft zij zich bezeerd aan haar ribben en haar rug. Ze wist gauw naar huis te fietsen en heeft daar vervolgens de politie ingeschakeld. Het meisje kende de jongens niet. Zij gaf de volgende signalementen op:
Jongen 1
. Ongeveer 14 jaar oud;
. Blanke huidskleur;
. Gezet postuur, bol gezicht
. Droeg een petje, een lichtgekleurde leren jas en een grijze joggingbroek.
Jongen 2
. Ongeveer 14 jaar oud;
. Blanke huidskleur;
. Normaal postuur;
. Donkerblond kort haar
. Een lang gezicht.
Jongen 3
. Ongeveer 14 jaar oud;
. Blanke huidskleur;
. Normaal postuur
De politie wil graag weten wie deze jongens waren. De jongens, of mensen die mogelijk weten wie deze jongens kunnen zijn, worden verzocht zich te melden bij team Enschede-Oost van Politie Twente. Dit kan door te bellen naar 0900-8844 maar ook anoniem door te bellen naar Bel M. 0800-7000.
(2011013906)
Aanhanger gestolen
Twenterand
Tussen zaterdag 12 februari 16.00 uur en maandag 14 februari 07.30 uur is vanaf een bedrijfsterrein aan de Leidijk in Westerhaar-Vriezenveensewijk een aanhangwagen gestolen. Het hek aan de voorzijde van het terrein was opengebroken. De aanhangwagen lijkt op een auto-ambulance. Het betreft een grijze aanhanger van het merk Hapert, model H2700, voorzien van het kenteken WZ-LF-59.
De politie verzoekt mensen die weten waar deze aanhanger nu is, contact op te nemen met team Twenterand van Politie Twente. Dit kan door te bellen naar 0900-8844 of anoniem via Bel M. 0800-7000.
(2011013876)
Onderzoek caravanbrand afgerond
Oldenzaal
De afdeling Milieu en afdeling Forensische Opsporing van Politie Twente hebben het onderzoek naar de oorzaak van de caravanbrand van 8 december 2010 afgerond.
Op 8 december 2010 omstreeks 22.00 uur ontstond een brand in een caravan waarin vuurwerk opgeslagen lag (zie onderstaand persbericht van de brandweer). Nadat de brandweer de brand gedoofd had is de politie een onderzoek gestart. Uit dit onderzoek is gebleken dat vermoedelijk 100 kg illegaal vuurwerk afkomstig uit Polen in de caravan was opgeslagen ten tijde van het ontstaan van de brand. In dit onderzoek zijn geen aanwijzigen gevonden van brandstichting. Wat de oorzaak van de brand is geweest kon niet meer worden vastgesteld. Tegen de 28-jarige Rossumse eigenaar zal proces-verbaal worden opgemaakt.
(2010109957)
Persbericht brandweer van 8 december 2010:
Caravan met vuurwerk uitgebrand in Oldenzaal
Oldenzaal
Vanavond is brand ontstaan in een caravan op Camping Jambor aan de Bornsedijk te Oldenzaal. In de caravan lag een hoeveelheid vuurwerk opgeslagen die bij de brand betrokken is geraakt. De caravan is geheel uitgebrand. Overslag naar een tweede caravan is door de brandweer voorkomen. Er hebben zich geen persoonlijke ongelukken voorgedaan.
Vanavond om 22:10 uur werd brandweer Oldenzaal gealarmeerd voor een brandende caravan op camping Jambor nabij het Hulsbeek aan de Bornsedijk te Oldenzaal. Omdat op de camping de afstand tot een brandkraan relatief groot is, is opgeschaald naar middelbrand en rukte de brandweer uit met twee autospuiten. Ook werd een tankauto uit De Lutte gealarmeerd.
In de caravan bleken zowel enkele gasflessen aanwezig alsook een hoeveelheid vuurwerk. De gasflessen zijn gecontroleerd afgefakkeld. Het vuurwerk is ontbrand. Een schuurtje naast de brandende caravan heeft eveneens brandschade opgelopen. Overslag naar een tweede caravan kon door de brandweer worden voorkomen. Er waren geen mensen in de caravan aanwezig en er hebben zich geen persoonlijke ongelukken voorgedaan.
De politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de brand evenals naar de herkomst van het vuurwerk.
-----------------------
26 november 2010
Chantal Westerhof / Marije Versteeg: 053-4555588
15 februari 2011
Marije Versteeg: 053-4555588
---- --