Politie Utrecht

Persberichten Utrecht stad, 10.30 uur

Utrecht, 28-01-2011

Te hard, rijbewijs kwijt

UTRECHT De politie heeft donderdagmorgen het rijbewijs van een bestuurder ingenomen omdat hij bijna 60 km/u te hard over de Waterlinieweg reed.

Tijdens de surveillance werden agenten omstreeks 10.45 uur met hoge snelheid door een bestuurder ingehaald. De man zat niet handsfree te bellen en had kennelijk niet in de gaten dat hij een politieauto inhaalde. De snelheid van de auto werd gemeten.

Uit de meting bleek dat de bestuurder 129 km/u reed waar je maximaal 70 km/u mag rijden. De 40-jarige bestuurder uit Zeist werd aan de kant gezet en zijn rijbewijs werd ingenomen. Tevens is proces-verbaal opgemaakt voor de te hoge snelheid en het niet handsfree bellen.

Bestuurder onder invloed aangehouden

UTRECHT In de nacht van donderdag 27 op vrijdag 28 januari heeft de politie ene man aangehouden omdat hij onder invloed in zijn auto reed. Tijdens de aanhouding probeerde de man te vluchten.

Agenten zagen rond 04.40 uur een auto met hoge snelheid vanuit de richting van de Lessinglaan in de richting van de Cartesiusweg rijden. De achtervolging werd ingezet en de bestuurder kon in de omgeving van het Zandpad aan de kant worden gezet. Uit een eerste blaastest bleek dat de 27-jarige bestuurder uit Den Bosch onder invloed was. Nadat de man was verteld dat hij was aangehouden, nam hij de benen en rende weg in de richting van het Zandpad.

Nog voordat hij kans zag een bootje binnen te gaan werd hij aangehouden en meegenomen naar het bureau. Hier wees de ademanalyse 485 ug/l uit. De man kon, omdat hij een beginnend bestuurder was, zijn rijbewijs inleveren en werd met een proces-verbaal naar huis gestuurd.

Twee mannen aangehouden voor diefstal

UTRECHT Donderdagmiddag heeft de politie twee mannen aangehouden omdat zij bezig waren kabels te stelen uit een slooppand.

Getuigen belden rond 16.05 uur naar de politie omdat men zag dat twee mannen over het hek van een bouwterrein aan de Westerdijk geklommen waren. Op het terrein is men bezig een pand te slopen. Agenten gingen ter plaatse en troffen de twee verdachten op de zesde etage van het gebouw aan. De mannen hadden de handen vol met kabels die ze met een betonschaar uit het pand hadden geknipt. Het tweetal, beiden 27 jaar uit Doorn en Zeist, werd aangehouden en voor verhoor meegenomen naar het bureau.

Auto in de brand, mogelijk brandstichting

UTRECHT Op de Amsterdamsestraatweg stond in de nacht van donderdag 27 op vrijdag 28 januari een auto in de brand. De politie vermoedt dat er sprake is van brandstichting.

Een getuige belde omstreeks 00.20 uur naar de politie omdat hij zag dat een auto in de brand stond op de Amsterdamsestraatweg ter hoogte van de Bramerijstraat. Ter plaatse troffen agenten een auto aan die aan de voorzijde in brand stond. De brandweer had grote moeite om de brand te blussen en te voorkomen dat de brand naar een naastgelegen pand oversloeg. Nadat de brand geblust was, bleek uit eerste onderzoek dat er mogelijk sprake was van brandstichting. De politie is op zoek naar getuige(n). Heeft u informatie, belt u dan met de politie van het district Utrecht stad, tel.: 0900 88 44.

Getuigen gezocht van vernielingen

UTRECHT Donderdagmorgen werd op de Kromme Nieuwegracht een aantal autos vernield. De politie zoekt getuige(n).

Omstreeks 07.05 uur kreeg de politie een melding van een getuige dat een man ruiten van geparkeerde autos aan het vernielen was. Ter plaatse troffen agenten drie autos aan waarvan één of meerdere ruiten waren vernield. De getuige gaf aan dat de verdachte een blanke man was met lang zwart haar. Hij droeg een zwarte jas. De politie zoekt getuige(n) van de vernielingen. Heeft u informatie, belt u dan met de politie van het district Utrecht stad, tel.: 0900 88 44.

Babbeltruc

UTRECHT De politie is op zoek naar een man die in de stad, met een babbeltruc, geld van mensen probeert af te troggelen.

Een 24-jarige vrouw uit Utrecht melde donderdagmiddag bij de politie dat zij tot twee maal toe benaderd was door een man die, door middel van een zielig verhaal, geld van haar probeerde te krijgen. De vrouw verklaarde dat zij in december vorig jaar in de omgeving van de Potterstraat door en man benaderd was die met een zielig verhaal over zijn zieke vrouw kans had gezien geld van haar af te troggelen. Nu fietste de vrouw weer in de omgeving van de Potterstraat en werd door dezelfde man aangesproken. Toen de man in de gaten kreeg dat hij zijn babbeltruc bij dezelfde vrouw aan het uithalen was, verdween hij. De politie vermoedt dat de man meerdere slachtoffers heeft gemaakt en vraagt getuige(n) zich te melden op telefoonnummer: 0900 88 44.

Handel in verdovende middelen

UTRECHT De politie heeft donderdagmiddag met een onderzoek in een huis aan het Troubadourhof een einde gemaakt aan mogelijke handel in verdovende middelen.

Naar aanleiding van klachten uit de buurt over overlast van mogelijke gebruikers heeft de politie donderdagmiddag een onderzoek in de buurt van het Troubadourhof ingesteld. Meerdere agenten in burger hielden de buurt in de gaten en met name een huis waar vanuit gehandeld zou worden in verdovende middelen. Bij het huis was het een komen en gaan. Rond 15.30 uur werd een onderzoek in de woning ingesteld. Hier werden drie personen aangetroffen. Het ging om een 57-jarige man uit Utrecht een 49-jarige man uit Oudewater en ene 18-jarige man uit Utrecht.

Het drietal werd aangehouden en voor verhoor meegenomen naar het bureau. In het huis werd een kleine hoeveelheid verdovende middelen aangetroffen. Buiten de woning werden twee personen, een 46-jarige man uit Utrecht en een 42-jarige vrouw uit Made (Brabant) aangehouden.