Gemeente Edam-Volendam

Stadsregio Amsterdam ontvangt vier inschrijvingen op concessie Waterland

Op 18 januari 2011 is de termijn voor vervoerders om in te schrijven op de concessie Waterland verlopen. De Stadsregio Amsterdam heeft van vier

vervoerbedrijven een aanbieding ontvangen. Daarin hebben de vervoerders uitgebreid beschreven hoe ze het openbaar vervoer in de regio Waterland willen

uitvoeren.

De hoeveelheid inschrijvingen is voor de Stadsregio Amsterdam een bevestiging dat zij afgelopen najaar een uitdagend en kansrijk bestek op de markt heeft gebracht. De Stadsregio beoordeelt de komende weken alle inschrijvingen en maakt op 11 maart 2011 bekend welke vervoerder vanaf 12 december 2011 het openbaar vervoer in Beemster, Edam-Volendam, Landsmeer, Purmerend, Waterland, Wormerland en Zeevang gaat verzorgen. Tot dat moment maakt de Stadsregio de namen van de inschrijvers niet bekend.

De Stadsregio wil de concessie Waterland voor een periode van acht jaar verlenen, met de mogelijkheid tot verlenging van één jaar. De Stadsregio wil met de nieuwe concessie de huidige kwaliteit van het OV in Waterland zoveel mogelijk behouden. Nieuwe accenten worden gelegd op marketing en telematica. Zo moet de vervoerder extra marketingacties uitvoeren om zijn reizigers te blijven trekken. Ook komt er meer aandacht voor dynamische reisinformatie, comfort, betaalbaarheid en sociale veiligheid. Al deze aspecten worden bij de beoordeling betrokken.