Gemeente Amsterdam stadsdeel Zuid


2 juli 2010

---

Eerste Safety Spot in Zuid


1 juli 2010

Op donderdag 1 juli werd de eerste Safety Spot in Stadsdeel Zuid in gebruik genomen. Dit gebeurde door stadsdeelvoorzitter Paul Slettenhaar en politiecommissaris Leen Schaap bij een bankfiliaal van de ABN/AMRO op de Ceintuurbaan 85.

Een Safety Spot is een gele halve cirkel op het de stoep voor een geldautomaat. Deze halve cirkel biedt de bezoeker van de geldautomaat een fysieke grens, waardoor anderen op afstand blijven en de privacy en veiligheid van de `pinner' gewaarborgd wordt.

Ook trekt de Safety Spot door zijn opvallende signaalkleur de aandacht van passanten. Daarmee wordt de sociale controle vergroot en dat heeft een afschrikwekkende werking op criminelen. Naast de preventieve werking moet de Safety Spot vooral leiden tot bewustwording en gedragsverandering van gebruikers van geldautomaten.

Opening Safety Spot Ceintuurbaan

Stadsdeelvoorzitter Paul Slettenhaar en politiecommissaris Leen Schaap nemen op de Ceintuurbaan de eerste Safety Spot in Zuid in gebruik.

Gezamenlijk initiatief

De ontwikkeling van de Safety Spot is een gezamenlijke aanpak van politie Amsterdam-Amstelland, Stadsdeel Zuid en de banken in De Pijp om criminaliteit bij geldautomaten terug te dringen. Het idee voor de Safety Spot is afkomstig van Marco van Bruggen, buurtregisseur van de politie.

Uit onderzoek is gebleken dat een schone, overzichtelijke omgeving de veiligheid bevordert, vandaar dat het structureel schoonhouden en onderhouden van de openbare ruimte rondom de geldautomaat tevens onderdeel is van de aanpak. Reclassering Nederland neemt deze taak voor haar rekening.

Proefproject

De Safety Spot wordt bij alle 11 geldautomaten van de ABN/AMRO, ING, SNS Bank geplaatst. In de toekomst wordt ook de geldautomaat van de Rabobank een Safety Spot. Het project is een pilot die eind 2010 geëvalueerd zal worden. Als de resultaten positief zijn, is de verwachting dat de Safety Spot regionaal en mogelijk zelfs landelijk ingezet zal worden.

Meer informatie

Meer informatie vindt u in de folder (PDF), waaronder 5 tips voor veiliger pinnen.

Heeft u nog vragen? Neemt u dan contact op met Ronald van der Steen (telefoon 14 020), veiligheidscoördinator Stadsdeel Zuid of buurtregisseur Marco van Bruggen
(marco.van.bruggen@amsterdam.politie.nl).

logo Safety Spot

Op deze pagina

Gezamenlijk initiatief
Proefproject
Meer informatie

---