FNV Bondgenoten

Pensioenverbetering voor werknemers bulkbedrijf EBS

FNV Bondgenoten heeft een onderhandelingsresultaat bereikt met het Rotterdamse overslagbedrijf EBS over pensioenverbeteringen, inhuur van havenwerkers, de veiligheid en een loonsverhoging van 2% over 2,5 jaar bovenop de automatische prijscompensatie. De werknemers krijgen bovendien een eenmalige uitkering van 1% van het jaarsalaris.

Ruud Wennekes, bestuurder van FNV Bondgenoten: "Ik ben erg tevreden over het feit dat de pensioenen verbeterd kunnen worden. Daarnaast hebben werknemers nu in ieder geval een werkgelegenheidsgarantie. Als iemand ontslagen wordt door de crisis, krijgt hij of zij als eerste een vacature aangeboden. Het ultimatum heeft zijn vruchten afgeworpen. Dit is alweer het derde havenbedrijf dat overstag is gegaan. De acties zijn hiermee opgeschort tot de leden instemmen."

Ook is afgesproken dat er maximaal 20 procent personeel ingehuurd mag worden. Bulkbedrijf EBS gaat meewerken aan de stichting Veilige Haven om het Veiligheidscertificaat havens op te zetten. Vier procent van de pensioenpremie gaan ze nu gebruiken om het pensioen te verbeteren van medewerkers geboren in 1950 en daarna.

Bij EBS werken 220 mensen in vaste dienst. Het overleg voor een nieuwe cao liep op 12 januari vast, omdat het bedrijf geen afspraken wilde maken over onder andere werkzekerheid, scholing en veiligheid.