Colo, vereniging kenniscentra beroepsonderwijs bedrijfsleven




Jenny Doest directeur kenniscentrum SVGB

SVGB kennis- en opleidingencentrum gaat een nieuwe fase in: het kenniscentrum en het opleidingencentrum, tot nu toe innig met elkaar verweven, gaan ontvlechten. De aanstelling van directeuren voor de twee afzonderlijke organisaties is een eerste belangrijke stap. Per februari heeft Jenny Doest de functie van directeur kenniscentrum opgepakt.

Dat het kenniscentrum en het opleidingencentrum van elkaar worden onderscheiden maakt de transparantie groter, maar betekent niet dat de synergie zal verdwijnen. Jan Vissers houdt dit als algemeen directeur goed in de gaten: "We blijven met elkaar samenwerken. We verhuizen ook samen naar een nieuw pand. Maar we willen de focus op onze core-business niet verliezen en zullen daarom twee transparante organisatie naast elkaar neerzetten."

Nieuwe directeur kenniscentrum Jenny Doest (voorheen manager innovatie & onderwijs bij het kenniscentrum) ziet het als een belangrijke opdracht om de positie van het kenniscentrum van de SVGB scherp neer te zetten. "Het doel van de SVGB is altijd geweest duurzame opleidingsvoorzieningen te creëren voor kleine, unieke beroepsgroepen. En dit zal ook zo blijven." Hoe het kenniscentrum in de toekomst invulling zal geven aan haar kerntaken, staat wat Jenny Doest betreft nog ter discussie: "Het is tijd voor een herbezinning. We houden onze focus op het creëren van duurzame opleidingsvoorzieningen voor onze kleine branches. Maar de tijden veranderen en vragen om een nieuwe insteek. We leven in een uitermate boeiende tijd waarin alles draait om samenwerking: tussen branches en tussen onderwijspartners (hbo, mbo en vmbo). Samen zijn we tot veel in staat!"

De SVGB is het kenniscentrum voor uniek vakmanschap. In het krachtenveld tussen beroepsonderwijs en bedrijfsleven bevordert de SVGB de kwaliteit van opleidingen en het vakmanschap en ondernemerschap in de branches. De SVGB informeert over het onderwijs en de arbeidsmarkt in de branches en creëert toekomst voor bestaande en nieuwe opleidingen in specialistisch vakmanschap. Op dit moment ondersteunt de SVGB twintig beroepsgroepen die behoren tot de gezondheidstechnische, creatief technische sector en ambachtelijk technische sector. Ze werkt daarbij samen met twee vakscholen en 11 ROC's die de opleidingen van deze beroepsgroepen uitvoeren.