Wijkbewoners Capelle tegen plannen voor Sportpark Couwenhoek
Groep bewoners Amiranten, Balearen, Cycladen en Sporaden start actiegroep
CAPELLE AAN DEN IJSSEL, 20100215 -- De gemeenteraad van Capelle aan den IJssel beslist op maandagavond 15 februari over fase 1 van het programmatisch model Couwenhoek, de aanleg van een kunstgras veld. De wethouder heeft hierover op 27 januari onomwonden verklaard dat met de aanleg van het kunstgrasveld het plan voor het sportpark Couwenhoek ingezet is, en feitelijk ook onomkeerbaar is. Dit ondanks het feit dat er voor de volledige uitvoering van het programmatisch model Couwenhoek een wijziging van het bestemmingsplan naar bewoning en educatie (scholengemeenschap) nodig is.
Groen en vriendelijk is de wijk nu, maar de gemeente wil dat gaan veranderen voor het gebied `Couwenhoek' (de sportvelden) opnieuw in te richten met:
* Een scholengemeenschap van 1500 leerlingen naast de rotonde Westerlengte/Keerkring
* Neerhalen van grote bomen
* 60 à 80 woningen of zelfs flats over de hele lengte van de Westerlengte
Te verwachten nadelen voor alle omliggende buurten (Baaienbuurt, De Baronie, De Graafschap, Eilandenbuurt):
- toename van verkeersdrukte
- waardevermindering van de woningen (niet alleen voor de direct omwonenden).
- Wateroverlast in kruipruimtes door verhoging van maaiveld van het sportpark met 1 meter
- veel minder groen
Volgens de gemeente kan het allemaal niet anders, maar argumenten hiervoor worden niet gegeven.
De wijkbewoners van Eilandenbuurt, baaienbuurt, Baronie, Diepenbuurt zijn verbolgen over de gang van zaken. Zij werden niet eerder dan eind januari over het programmatisch model Couwenhoek geïnformeerd. Dit heeft veel kwaad bloed gezet bij de bewoners. Ook het feit dat er veel, heel veel aan de voorlichting mankeert veroorzaakt veel verzet bij de bewoners. Niet alleen laat, maar ook onvolledig en snel veranderend.
De gemeente verkondigt in de afgelopen weken in de pers luid meer groen te willen in Capelle.
Dat zou de keuze richting een herbouw van het IJsselcollege op de huidige locatie aan de logisch maken. Vooral ook omdat de schoolgebouwen van het Commenius college, buren van het Ijsselcollege, in de komende jaren vrij komen. Maar niets is minder waar, want de gemeente kiest juist voor steen ipv groen. Voor huizen en een schoolcomplex op het huidige sportpark Couwenhoek. Daarmee wordt het groene hart van dit deel van de stad, waar nu slechts sportvelden omringd door hoge bomen liggen, veranderd in een stenen entree naar de Eilandenbuurt en daar achter gelegen buurten.
Argumenten en een precieze financiële onderbouwing van de plannen ontbreken. Grote bedragen worden genoemd, maar waarom het complex van schoolgebouwen alleen op de hoek Westerlengte/Keerkring kan wordt niet becijferd of uitgelegd. De gemeente schermt met de loopafstand naar het metrostation de Terp voor de 500 van de 1500 leerlingen die van buiten Capelle met de metro komen. 100 meter verderop is dan te ver voor onze jeugd?
De Eilandenbuurt lijkt nu de dupe te worden van het feit, dat de gemeente eerder deze plannen voor een scholengemeenschap op de hoek Couwenhoekseweg/Keerkring aan de vogelbuurt aan de andere kant van het sportpark werd voorlegde. En onder druk van de protesten aldaar sneuvelde. Dit veroorzaakt haast bij de nieuwe invulling van het plan nu en blijkbaar tunnelvisie.
Een groep bewoners van de Amiranten, Balearen, Cycladen en Sporaden is een actiegroep gestart met een website. Meer informatie over onze actiegroep op www.Couwenhoek.nl
Ingezonden persbericht