Studenten kunnen inschrijven voor
"Ace Manager - The Second Set"
20/10/2009 10:30
BNP Paribas
BNP Paribas kondigt de lancering aan van "Ace Manager - The Second Set", de tweede editie van haar financiële avonturenspel. Dit spel is geïnspireerd op praktijkscenario's uit het bankwezen en de tenniswereld. Dit innovatieve spel staat open voor alle studenten onder de 26 jaar op hogescholen en universiteiten wereldwijd. De online fase van de competitie loopt van 17 februari tot 17 maart 2010. In Nederland introduceert BNP Paribas dit spel in een tiental studentensteden, onder meer in Amsterdam, Rotterdam, Groningen, Maastricht en Tilburg. Hogeschool Zuyd te Maastricht integreert Ace Manager voor het tweede opeenvolgende jaar in haar lesprogramma voor tweedejaarsstudenten. Andere hogescholen en universiteit zijn welkom om hetzelfde te doen. Het initiatief is onderdeel van BNP Paribas' strategie om de naamsbekendheid van de groep als één van de meest toonaangevende werkgevers van studenten wereldwijd te stimuleren. Daarnaast wil de groep haar aantrekkingskracht naar jongeren toe versterken.
BNP Paribas is een van 's werelds meest toonaangevende financiële groepen en is actief in meer dan 85 landen. Meer dan 60% van haar medewerkers en klanten komen van buiten haar thuisland Frankrijk. De groep werft wereldwijd personeel met zeer diverse profielen: commerciële bankiers, zakenbankiers, asset managers, IT personeel, etc. De groep biedt haar personeel internationale carrièremogelijkheden en ontwikkelt zo de diversiteit van haar personeel. In 2010 verwacht BNP Paribas ongeveer 15.000 medewerkers aan te nemen.
Om haar naamsbekendheid en aantrekkelijkheid als werkgever wereldwijd te vergroten op de beste universiteiten en hogescholen, zet BNP Paribas haar bestaande samenwerkingsverband met de tenniswereld (dankzij 37 jaar wereldwijde sponsoring: Roland Garros, Davis Cup by BNP Paribas, Internazionali BNL d'Italia, etc.) en haar wervingscapaciteit en carrièremogelijkheden in.
Het spel
Ace Manager is ontwikkeld in samenwerking met BNP Paribas bankiers om studenten een beeld te geven van de drie kernactiviteiten van BNP Paribas: Retail Banking, Corporate and Investment Banking en Investment Solutions. De deelnemers zullen worden getest op hun bekwaamheid in verschillende financiële beroepen.
Tijdens de online competitie krijgen de teams, ieder bestaande uit 3 studenten, drie uitdagingen voorgelegd. Deze opdrachten zijn geïnspireerd op praktijkscenario's, gebaseerd op het bankwezen en de tenniswereld. Ook worden zij gevraagd om hun betrokkenheid met de kernwaarden van BNP Paribas te laten zien: reactievermogen, creativiteit, ambitie en betrokkenheid.
Studenten die deelnemen aan het spel hebben zo de kans om ervaring op te doen in het bankiersvak; als deelnemer worden zij adviseur van de tenniseconomie en kunnen zij daadwerkelijk ervaren hoe interessant en spannend het werk van een bankier kan zijn.
De missie
De missie van het spel is: ondersteun de gepensioneerde tennisster John McKenzie bij het lanceren van zijn bedrijf "Green Tennis INC.". Dit bedrijf wil sportgerelateerde duurzame ontwikkelingsproducten op de markt zetten.
Om deze uitdaging aan te gaan wordt studenten gevraagd om:
- Een financieel plan op te stellen voor de lancering van het nieuwe bedrijf en de bevordering van haar groei (Corporate and Investment Banking)
- John McKenzie te adviseren op het gebied van onroerend goed en asset management (Investment Solutions)
- Het bedrijf "Green Tennis INC." te ondersteunen in het stimuleren van internationale ontwikkeling (Retail Banking)
De finale
De bank zal de vijf beste teams uitnodigen om in april 2010 naar Parijs te komen voor een nieuwe uitdaging in de finale. Een panel van experts, bestaande uit emeritus hoogleraren en senior management van BNP Paribas, zal de finaleopdracht beoordelen en er zijn mooie geldprijzen te winnen. De gehele internationale competitie zal in het Engels gehouden worden.
Aanmelding
Studenten kunnen zich vanaf 20 oktober 2009 registreren op de website die speciaal voor deze competitie gecreëerd is: acemanager.bnpparibas.com. De online fase van de competitie loopt gedurende vier weken, van 17 februari tot 17 maart 2010. Om studenten uit te nodigen deel te nemen aan het spel bezoekt BNP Paribas vanaf half november diverse hogescholen en universiteiten in Nederland.
De eerste editie van Ace Manager trok meer dan 4.000 studenten uit 106 landen op 5 continenten. Meer dan 700.000 studenten wereldwijd leerden het merk BNP Paribas hierdoor kennen. De Ace Manager site had meer dan 200.000 unieke bezoekers.
BNP Paribas werkt nauw samen met TBWA(backslash)Corporate voor dit wereldwijde project.
Details van de competitie kunt u bekijken op acemanager.bnpparibas.com