Rijnsburgs Bloemencorso live op televisie

11/08/2009 17:32

Omroep MAX

PERSBERICHT

11 augustus 2008

Rijnsburgs Bloemencorso live op televisie

MAX houdt een Nederlandse traditie in ere

Omroep MAX zendt op zaterdag 15 augustus live het Rijnsburg Bloemencorso uit. Al meer dan zestig jaar is het bloemencorso een terugkerend evenement in de Rijnsburgse regio en sinds 2008 weer te zien bij Omroep MAX. Het commentaar is wederom in handen van oud nieuwslezer van de NOS, Joop van Zijl.

Het Rijnsburgs Bloemencorso beleeft dit jaar haar 64e editie. Het thema is 'Spelen met Bloemen'. De 60 praalwagens en auto's zijn allemaal geïnspireerd door kinderspeelgoed van vroeger en nu. Daarnaast is er natuurlijk muziek, zijn er prachtig aangeklede figuranten en natuurlijk honderdduizenden bloemen. Het Rijnsburgs Bloemencorso rijdt op zaterdag 15 augustus door de plaatsen Rijnsburg, Katwijk en Noordwijk.

Omroep MAX begint de live uitzending om 16.00 uur als de wagens op de boulevard van Katwijk arriveren. Vanuit daar gaat het corso richting Noordwijk, waar de wagens tot en met zondagavond 16 augustus op de Noordwijkse Koningin Wilhelminaboulevard te bewonderen zijn. Tevens is in de uitzending te zien hoe de praalwagens in de dagen voorafgaand aan het corso worden gemaakt.

Jan Slagter, directeur en tevens presentator tijdens de uitzending: "Het bloemencorso hoort echt bij onze cultuur. Al sinds 1913 reden er in Rijnsburg corsowagens rond en jaarlijks komen 250.000 mensen naar de wagens kijken. Dit evenement past erg goed bij MAX''.

Rijnsburgs Bloemencorso

zaterdag 15 augustus 2009

16.00 uur, Ned 1 (live)

zondag 16 augustus 2009 (herhaling)

13.00 uur, Ned 2

EINDE PERSBERICHT