Eigen Huis: nu slim op energie besparen

06/08/2009 15:04

Vereniging Eigen Huis

Amersfoort, 6 augustus 2009

Eigen Huis: nu slim op energie besparen

Vereniging Eigen Huis wijst eigenwoningbezitters op de kansen die zich momenteel voordoen om hun energierekening blijvend te verlagen. De huidige lage energieprijs kan voor een aantal jaren worden vastgezet, de overheid maakt het aantrekkelijk om nu energiebesparende maatregelen te nemen en de uitvoering daarvan kan ook een stuk goedkoper.

Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldt dat huishoudens vanaf juli gemiddeld 25 euro per maand minder kwijt zijn aan elektriciteit en gas dan in de eerste helft van dit jaar. Dit is te danken aan de daling van de olieprijs in de tweede helft van vorig jaar. Sinds januari van dit jaar loopt de olieprijs echter al weer op en als de economie weer aantrekt is de verwachting dat de energieprijzen verder zullen oplopen. Dit zal te merken zijn in de energieprijzen vanaf januari a.s. Volgens Vereniging Eigen Huis moeten huishoudens daarom nu overwegen over te stappen naar een energietarief dat voor een aantal jaren vaststaat.

Daarnaast is het voor eigenwoningbezitters gunstig om juist nu energiebesparende maatregelen te treffen aan de woning. Per 1 juli zijn door de overheid diverse subsidie- en stimuleringsregelingen in werking gesteld met o.a. een subsidie op dubbel glas en een Btw-verlaging voor isolatiewerkzaamheden.

Ook is het momenteel gunstig om een aannemer in te schakelen om energiebesparende maatregelen te laten uitvoeren. Door de malaise in de bouw zitten veel aannemers om werk verlegen, wat een interessant prijsvoordeel kan opleveren voor eigenwoningbezitters die juist nu een offerte aanvragen.

Voor alle informatie en mogelijkheden met energie heeft Vereniging Eigen Huis het Energiedossier op haar website staan: www.eigenhuis.nl/energie



Vereniging Eigen Huis