Ingezonden persbericht


Skatebond Nederland
www.skatebond.nl


Persbericht skeeleren

Nederlandse skeelerselectie klaar voor EK in België

Een peloton van in totaal 37 rijd(st)ers komt voor Nederland in actie tijdens het Europees kampioenschap in België, dat komende donderdag begint met de 300 meter. Niet de grootste ploeg, maar wel bijna: Italië vaardigt 39 renners af en Frankrijk heeft het numerieke overwicht met 41. België zelf stelt 26 man/vrouw op.

De ploegen zijn twee keer zo groot als gebruikelijk, omdat in Zandvoorde en Oostende het EK jeugd én het EK senioren tegelijkertijd wordt gehouden. De organiserende Zwaantjes Roller Club had hierom verzocht wegens het 100-jarig bestaan. Normaliter zijn deze EK's twee aparte evenementen.

"De resultaten op de Wereldspelen, vooral die vierde plek op de 1000 meter, hebben mij vertrouwen gegeven. Toch een teken dat je goed bezig bent," aldus Sjoerd Huisman, één van de kopmannen van de Nederlandse mannenselectie. Huisman weet nog niet of hij op alle afstanden waarop hij uitkomt kopman zal zijn. "Fysiek is het wel mogelijk, het is elke dag maar één afstand, dus ik heb genoeg rust tussendoor. Die gesprekken worden gehouden als we in België zijn."

"Het Nederlandse skeeleren heeft enorm veel potentie. Ze moeten alleen nog leren geloven in zichzelf," zei de Australische bondscoach Desly Hill bij haar aantreden in 2004. En hebben ze dat inmiddels geleerd? "Dat hebben ze zeker," zegt Hill. "Ze praten nu tenminste over winnen, en ze doen het ook regelmatig. Het is op zijn minst interessant dat vier van onze rijders inmiddels wereldkampioenen hebben verslagen in een rechtstreekse confrontatie. De meesten met wie ik in 2004 begon waren net junior-af. Ze hebben zich heel goed ontwikkeld. Ik zou graag in Nederland blijven totdat onze rijders overtuigend gaan winnen. We hebben onder andere hard gewerkt om de bochten te verbeteren. Het is realistisch ervan uit te gaan dat we medailles halen in België."

Sinds 2002 hebben de Nederlandse senioren én jeugd elk jaar medailles behaald op het Europees kampioenschap skeeleren. In het begin slechts een paar, maar het werden er ieder jaar meer, in alle kleuren. De piste in Zandvoorde ligt de meeste rijd(st)ers goed. Een aantal kent hem al jaren van de internationale driedaagse, en van het WK dat er in 2002 werd verreden, en waar Arjan Smit zilver veroverde op de puntenkoers.

De baanwedstrijden worden verreden op de 200-meterpiste van Zandvoorde, de wegwedstrijden op een nieuw geasfalteerd wegparcours aan de Egellaan vlakbij de baan. De marathon op de laatste dag, 8 augustus, vindt plaats in het stadscentrum van Oostende op het parcours Alfons Pieterslaan / Leopold II-Laan / Karel Janssenslaan / Rogierlaan.

De Skatebond Nederland wil een Holland House inrichten. Mogelijk worden daar ook de Nederlandse medaillewinnaars gehuldigd.

Website EK: http://www.euro-inline2009.be.