Gemeente Anna Paulowna

Brief van de burgemeester over de Polderse kermis 2009

Burgemeester Hans van de Doel schreef een brief gericht aan alle kermisgangers en inwoners van Anna Paulowna.

Beste kermisgangers en inwoners van de gemeente Anna Paulowna,

De kermis is een jaarlijks terugkerend fenomeen, waar iedereen naar uitkijkt! Een groot deel van onze inwoners viert dan kermis en feest. Niemand kan hier tegen zijn. Het kermisgevoel ken ik vanuit West Friesland en ik ga nu voor het eerst beleven hoe Anna Paulowna hiermee omgaat.

Om de kermis tot een feest te maken is het van belang dat iedereen dit dan ook zo beleeft en wij respectvol met elkaar omgaan. Dit geldt niet alleen voor materiële zaken maar ook voor hinder en overlast die ontegenzeggelijk een feestelijke kermis met zich meebrengt. Als gemeente ontkom je dus niet aan goede handhaving van afspraken. Net als in 2008 zet de gemeente in op een stringent preventiebeleid. Wij willen de goedwillende kermisvierders, tegen een relatief kleine groep anders willende, beschermen.

Het voorkomen van ongeregeldheden en vernielingen is een taak die niet alleen bij de gemeente ligt maar ook bij u! Samen zijn wij hiervoor verantwoordelijk. Dit geldt evenzo voor de veiligheid van onze hulpverleners, die veelal onder moeilijke omstandigheden hun werk verrichten.

Het wordt voor mij de eerste kermis in Anna Paulowna. Samen met u ga ik graag de komende dagen de sfeer proeven!

Hans van den Doel
(burgemeester)

Verkeershinder tijdens kermis Gemeentehuis op kermismaandag alleen 's morgens open