Gemeente Maassluis

Vragen VVD over Noordvliet en Zuidbuurt

Bij de verzamelpost van week 27 zit een raadsinformatiebrief met als onderwerp Noordvliet en Zuidbuurt. In deze brief kunnen wij lezen dat u naar aanleiding van de resultaten van het kentekenonderzoek besloten heeft geen verdere maatregelen ter beperking van het autoverkeer op de Noordvliet en in de Zuidbuurt te nemen.

Nu is het de gewoonte om, indien een fractie de inhoud van een raadsinformatiebrief wil bespreken, een verzoek te doen de raadsinformatiebrief op de agenda te plaatsen voor een commissiebehandeling. Echter, vrijdag begint het reces.

Dit betekent dat deze raadsinformatiebrief op zijn vroegst in september behandeld kan worden. En dat is voor de fractie van de VVD veel te laat.

Onze aandacht richt zich in het bijzonder op de Noordvliet N.Z. Hier zijn in het verleden diverse maatregelen genomen om de snelheid te remmen en daarmee de leefbaarheid te vergroten. Eén van de maatregelen is het (auto)verkeer, met uitzondering van het bestemmingsverkeer, op de Noordvliet N.Z. te verbieden. U stelt echter in uw brief dat dit preventief verbod nauwelijks afgedwongen kan worden door controle. En daarmee bekruipt ons een onaangenaam gevoel: geen controle mogelijk?

Uit het kentekenonderzoek, afgenomen op 26 maart 2009 tussen 7.00 en 19.00 uur, blijkt het volgende. Van de 424 geregistreerde ritten blijken er 138 (33%!) doorgaande ritten te zijn, overtredingen dus! En dat wilt u gedogen!

Als er in de zomer op de Maasdijk een file staat en de automobilist wil de file ontwijken door beneden aan de dijk te gaan rijden, loopt hij een grote kans een bekeuring te krijgen. Daar is controle dus wel mogelijk, waarom hier niet?

Onze vragen in het kader van artikel 51 zijn:


1. Ben u het met ons eens dat het gedogen van overtreden van het doorrijverbod geen goed signaal is naar de burger?


2. Waarom is controle niet mogelijk?


3. Is het mogelijk om begin september, als de scholen weer beginnen, door middel van gerichte acties, waarbij misschien

ook onze stadswachten betrokken kunnen worden, het aantal overtredingen terug te brengen?


4. Wij zijn van mening dat een regel die niet te handhaven is, geschrapt moet worden. Wat is uw mening?