Waterschap Brabantse Delta


Zoom

Blauwalgen aangetroffen in Bergen op Zoom

Publicatiedatum : 8 juli 2009

In een aantal waterpartijen in Bergen op Zoom zijn blauwalgen aangetroffen. Het gaat om de Vijverbergvijver Noord en de Vijverbergvijver Zuid. Blauwalgen scheiden giftige stoffen af. Mensen en dieren kunnen jeuk krijgen bij contact met het water of buikkrampen wanneer zij het water binnenkrijgen.

Waterschap Brabantse Delta raadt contact met het water sterk af. Aan hondenbezitters wordt geadviseerd hun honden niet uit de waterpartijen te laten drinken of erin te laten zwemmen. De gemeente Bergen op Zoom plaatst borden om omwonenden en passanten te waarschuwen.

Het waterschap controleert het water regelmatig op de aanwezigheid van blauwalgen. Zodra de blauwalgen verdwenen zijn, haalt de gemeente de borden weer weg.
||||||||||||||||| ||||||||||||||||| ||||||||||||||||| ||||||||||||||||| ||||||||||||||||| |||||||||||||||||