Gemeente Zoetermeer

Zoetermeers Sportbedrijf krijgt vorm

De afdeling Vrijetijdsvoorzieningen en Accommodaties van de gemeente kan haar effectiviteit verhogen als zij anders georganiseerd wordt. Dit is de conclusie na een doorlichtingsonderzoek wat door een extern bureau is uitgevoerd. Het college van burgemeester en wethouders heeft na een aanvullend intern onderzoek besloten de afdeling âdie zich richt op sport, sportstimulering en sportondersteuning in de stadâ te verzelfstandigen.

Â

Het belang van sport en voldoende bewegen hoeft aan niemand uitgelegd te worden. Sporten is gezond en erg leuk! Het college heeft in haar collegeprogramma âMee(r) doenâ een aantal doelen opgenomen om alle Zoetermeerders voldoende te laten bewegen en/of meer te laten sporten. Hiertoe zet wethouder Sport, Frans Muijzers, zich maandelijks in tijdens zijn âSport van de Maandâ bezoeken.

Â

Het is voor veel mensen helaas nog niet weggelegd om van alle sportmogelijkheden gebruik te maken, om dit wel te realiseren past een organisatie die zich makkelijker, sneller en vrijer kan bewegen in de snel ontwikkelende âsportmarktâ. Ook het stimuleren van beweging en sport bij kinderen en jongeren, met het doel om hen vertrouwd te maken met sport als een vanzelfsprekende bezigheid, is van belang voor een gezond leven. Het beoogde Sportbedrijf wordt ingezet om al deze doelen en doelen in andere beleidsterreinen, denk aan werkervaringsplaatsen, sociale activering, wijkontwikkeling en onderwijs na te streven.

Â

De huidige afdeling Vrijetijdsvoorzieningen en Accommodaties âpresteert naar wat verwacht mag worden in een gemeente met 120.000 inwonersâ zo stellen de onderzoekers. Dit is een compliment voor de mensen die hieraan vormgeven en tegelijk een stimulans om te zoeken naar verbetering. Als die slechts nog gevonden kan worden door het anders te organiseren, dan vindt het college dit van belang. In het onderzoek naar de mogelijkheden om de effectiviteit te verbeteren is met heel veel belanghebbenden gesproken. Zowel met allerlei sportafnemers (huurders van sportaccommodaties en wijkinstellingen) als met sportaanbieders (bijvoorbeeld verenigingen). Eind 2009 zal duidelijk worden op welke wijze de verzelfstandiging van de afdeling precies vorm krijgt. Het college verwacht de start per
1 januari 2011.