CDA afdeling Gelderland


CDA akkoord met aanwijzing zeer kwetsbare gebieden
---

Meer ruimte voor Gelderse veehouderijen

CDA Statenfractie is content met de behaalde onderhandelingsresultaten over de Wet Ammoniak en Veehouderij (WAV). Gisteren hebben de Provinciale Staten van Gelderland een besluit genomen door kwetsbare gebieden in de WAV aan te wijzen. Hierdoor ontstaan meer ontwikkelingsmogeljkheden voor de intensieve veehouderij die jarenlang ââop slot zatenââ.

Zoân 700 Gelderse veehouderijen waren enorm strak gebonden aan de WAV. Deze WAV moet de natuur beschermen tegen effecten van ammoniakuitstoot van de intensieve veehouderij. Initieel werd merendeel van het landelijk gebied in Gelderland aangemerkt als kwetsbaar en zodoende âbeschermdâ in de WAV.

De Tweede Kamer heeft, om dit probleem te tackelen, in 2007 al een CDA-motie aangenomen. Deze had als doel het aantal veehouderijen, waarbij de WAV van kracht is, te verminderen door het aanwijzen van zeer kwetsbare gebieden. Na uitgebreid onderzoek door de Provincie is gebleken dat een groot deel van het gebied helemaal niet zo kwetsbaar is, zoals eerder verondersteld werd.

Gedeputeerde Staten hebben nauw overleg gevoerd met de belangenorganisaties LTO en GMF wat een goed resultaat heeft opgeleverd. Het aantal veehouderijen dat ââop slot zatââ wordt teruggebracht tot de helft.

Jet Manuputty-van Lieshout, CDA Statenlid uit Wilp: âDe natuur wordt nog steeds niets tekort gedaan en de intensieve veehouderij krijgt weer ontwikkelingsmogelijkheden.â

Voor meer informatie kunt u terecht bij CDA Statenlid, Mw Drs. Jet Manuputty-van Lieshout: 06-21218364

---

Geschreven door: beheerder_gelderland
Geplaatst op: 2-7-2009