Gemeente Voorschoten

Kinderen praten over oorlog

20090408Schoolklas Op 8 april heeft burgemeester Staatsen de kinderen van basisschool de Gevers Deynootschool een uur lang weten te boeien met verhalen over de Tweede Wereldoorlog. Het werd een interactieve les over oorlog en vrede. "Hierdoor staan de kinderen ook stil bij de vrijheid die wij nu kennen", aldus burgemeester Staatsen.

Niet alleen de Tweede Wereldoorlog werd besproken maar ook de toestand in Afghanistan en Irak werd onder de loep genomen. Het waar en waarom scheen de kinderen erg te boeien. De leerlingen van groep 8 waren geïntresseerd en toonden hun betrokkenheid door het stellen van vragen. Een van de vragen die een discussie deed oplaaien was: "Is voetbal ook een vorm van oorlog?" Naast deze wijze lessen, werd er ook aandacht besteedt aan de burgemeester. Hij gaf uitleg over de ambsketen en een van de gelukkige leerlingen mocht hem zelfs even omdoen. Ook gaf de burgemeester aan hoe moeilijk zijn functie soms kan zijn maar ook hoe leuk het is om burgemeester van Voorschoten te zijn.

Toen de leerlingen de kans kregen om andere vragen te stellen, namen ze hier gretig gebruik van en werd zelfs naar de leeftijd van burgemeester Staatsen gevraagd.

* 9 april 2009