- Persbericht -
Kinderen Buitenspeelbond strijden voor speelrechten wereldwijd Nieuwe Raad van Vies doopt OMO Buitenspeelbond om tot OMO Buitenspeelfront
Den Haag/Rotterdam, 1 april 2009 - De OMO Buitenspeelbond komt dit buitenspeelseizoen in actie voor de speelrechten van kinderen wereldwijd. Om de plannen kracht bij te zetten, werkt de Buitenspeelbond vanaf vandaag samen met de internationale humanitaire organisatie 'Right To Play'. Traditiegetrouw werden vandaag tevens de acht nieuwe Raad van Vies-leden benoemd op het Malieveld. Hun eerste actie was de OMO Buitenspeelbond symbolisch om te dopen tot het OMO Buitenspeelfront. "Wij willen alle kinderen oproepen samen met ons demonstratiesporten te spelen en geld in te zamelen voor dit goede doel", aldus de strijdlustige Margot Finhammer (10 jaar) uit Den Haag, voorzitster van de nieuwe Raad van Vies.
Right To Play-ambassadeur en oud-schaatskampioen Barbara de Loor verzorgt de warming up samen met het OMO Buitenspeelfront. (Klik op de foto voor hoge resolutie)
Right To Play-ambassadeur en volleyballer Bram Ronnes legt kinderen tijdens de introductie van het OMO Buitenspeelfront de regels van het spel uit. (Klik op de foto voor hoge resolutie)
Buitenspeelrechten
Voor miljoenen kinderen in ontwikkelingslanden is buiten spelen niet vanzelfsprekend, doordat ze op de vlucht zijn voor oorlog of moeten zorgen voor het levensonderhoud van hun gezin. De actiebereidheid onder Nederlandse kinderen is groot als het gaat om speelrechten van alle kinderen ter wereld, zo bleek uit onderzoek*. Ieder kind heeft immers het 'right to play'. Meer dan de helft van de kinderen geeft aan geld te willen inzamelen om sport en spel voor kids - waar ook ter wereld - te bevorderen. Daarom slaan de buitenspeelexperts van het Buitenspeelfront en de humanitaire organisatie Right To Play de handen ineen. Het Buitenspeelfront is een initiatief van wasmiddelenfabrikant OMO en sportkoepel NOC*NSF en is onderdeel van de internationale OMO-campagne 'Vuil is goed'.
Strijdlustige buitenspeelclubjes
Kinderen zien na afloop van hun demonstratiesporten direct de opbrengsten in het klassement en zelfs of ze in de top 3 staan op
Kinderen zien na afloop van hun demonstratiesporten direct de opbrengsten in het klassement of wellicht zelfs of ze in de top 3 staan op
* Onderzoek uitgevoerd door Jetix in opdracht van de OMO Buitenspeelbond en Right To Play onder 569 kinderen. ** Inclusief ¤ 0,50 administratiekosten.
- Einde persbericht -
Noot aan de redactie (