Gemeente Enschede

Wethouder Van der Zee doet mee aan opschoonactie Glanerbrug

Het Redemptoristenpark in Glanerbrug en het heideveld aan de Glanerveldweg worden vanaf maandag 16 februari opgeschoond. Stadsdeelwethouder Jelmer van der Zee gaat de jongeren van het buurthuis `De Kei' (Dolphia) en jongerencentrum `De Hut' (Glanerbrug) een hart onder de riem steken door mee te helpen. Hij doet dit maandag 16 februari van 9.45 uur tot 10.45 uur. Met de bijdrage die jongeren van de gemeente krijgen voor deze opschoonacties kunnen weer activiteiten georganiseerd worden voor de jeugd. Tevens wordt met de opbrengst het project `Samen naar Buiten' gesponsord.

"Als jullie beginnen doe ik mee!" Met deze woorden daagde Jelmer van der Zee op 21 januari de jongeren uit zelf actie te ondernemen en voor geld te zorgen. Onder het mom van `Voor wat hoort wat' is er nu dit initiatief mee te werken aan de opschoonactie om het Redemptoristenpark weer netjes te snoeien en op te ruimen. De jongeren zullen maandag vanaf 9.30 uur 's ochtends de handen uit de mouwen steken.

De opbrengst van de actie in het park komt ten goede aan het project `Samen naar Buiten'. Bewoners van Glanerbrug hebben de afgelopen maanden gewerkt aan verschillende ontwerpen voor de aanleg van het Cruyff Court (voetbalveldje) en het omliggende terrein achter het zwembad De Brug. Met ondersteuning van Alifa en de gemeente zijn de wensen voor het trapveldje zoals een kabelbaan, een zitbankje, een klimrek en een graffitimuur op verschillende manieren uitgewerkt in ontwerpplannen. Wethouder Jelmer van der Zee reageerde positief op deze plannen en heeft grote waardering voor de samenwerking tussen de bewoners.

Ook landelijk krijgt het opschonen van de openbare ruimte binnenkort weer volop aandacht. Op 16 maart start voor de zevende keer de week van Nederland Schoon. Die week wordt afgesloten met de Landelijke Opschoondag op zaterdag 21 maart.
De Landelijke Opschoondag laat zien dat door het hele land tegelijk wordt gewerkt aan een schone leefomgeving. Op die manier ontstaat een algeheel positiever gevoel over de openbare ruimte.

Geplaatst: 11 februari 2009.

11 februari 2009