Stadsdeel Zeeburg

Fatima Elatik voorgedragen als stadsdeelvoorzitter

7 januari 2009
Fatima Elatik is door de PvdA voorgedragen als voorzitter van het Dagelijks Bestuur (DB) van stadsdeel Zeeburg. Voor deze functie volgt zij dan Nico Papineau Salm op.

De heer Salm blijft wel gewoon in functie als stadsdeelwethouder. Om gezondheidsredenen kiest hij er echter voor om zich bestuurlijk op belangrijke dossiers te concentreren en niet meer de eindverantwoordelijkheid voor het beleid van het stadsdeel te dragen.

Nico Papineau Salm kampte in december met een zware griep en hij bleek ernstige vermoeidheidsverschijnselen te hebben. Op 20 januari aanstaande wordt het voorstel tot wisseling van voorzitterschap voorgelegd aan de stadsdeelraad die uiteindelijk het besluit hiertoe moet nemen.

De leden van het Dagelijks Bestuur kunnen zich goed vinden in de wisseling van posities en er is nauw overleg geweest met alle direct betrokkenen. Plaatsvervangend stadsdeelvoorzitter, Dennis Straat stelt namens de overige DB-leden: `Wij zijn ingenomen met het feit dat collega Papineau Salm op deze manier zijn werk als wethouder voor Zeeburg voort kan en wil zetten. Hij is een gewaardeerd collega die zich sterk maakt voor het stadsdeel, zowel naar de bewoners, ondernemers en partners als ook naar de centrale stad. Ons beleid kan hiermee worden vervolgd en we kunnen de klus afmaken."

Het Dagelijks Bestuur van stadsdeel Zeeburg blijft qua politieke samenstelling en coalitie ongewijzigd: twee wethouders inclusief voorzitter van PvdA (Nico Paineau Salm en Fatima Elatik), een wethouder namens de VVD (Dennis Straat) en een vanuit GroenLinks ( Jan Hoek). Wel vindt er een verschuiving in portefeuilles plaats. Zo zal Fatima Elatik de onderwerpen Openbare Orde en Veiligheid, Communicatie en Bestuurlijke Organisatie voor haar rekening gaan nemen. Jan Hoek neemt het dossier Vrouwenempowerment van haar over. Nico Papineau Salm was en blijft verantwoordelijk voor de Vernieuwing Indische Buurt, Wonen en Ruimtelijke Ordening, waaronder belangrijke ontwikkelingen vallen zoals het Cruquiuswerkgebied en winkelcentrum Brazilië. Het dossier Jeugdland neemt hij over van Fatima Elatik.