Ruim 10.000 reacties voor KidsRights na KerstSterrenCircus


Feestelijke viering van de Internationale Kindervredesprijs 2008

AMSTERDAM, 20081223 -- De uitzending van het KerstSterrenCircus op RTL4, waarin vele bekende Nederlanders spectaculaire acts in de piste vertonen, heeft ruim 10.000 reacties opgeleverd. De uitzending die in totaal twee en een half uur duurde, werd op zijn hoogtepunt door ruim een miljoen mensen bekeken. De complete uitzending wordt op eerste kerstdag 25 december om 12.20 uur herhaald.

Terwijl Lieke van Lexmond een olifant dresseerde, John Williams in een watertank zat en Herman den Blijker met zeeleeuwen en pinguïns in de weer was, zaten in de call-centers van ABN AMRO 500 vrijwilligers in spanning te wachten op de reacties van het publiek. Gedurende de uitzending riepen presentatoren Wendy van Dijk en Beau van Erven Dorens de kijkers op om donateur te worden van KidsRights. Hun inzet en enthousiasme werden beloond: meer dan 10.000 potentiële donateurs die reageerden per telefoon of SMS. Daarbij werden ze nog eens extra gestimuleerd door KidsRights ambassadeurs Erik de Vogel en Caroline De Bruijn, die vanuit het call center in Almere gedurende de uitzending de stand van zaken rapporteerden.

De kunsten van onder anderen Sonja Bakker en Frans Bauer en Marianne Weber zorgden ervoor dat het aantal nieuwe donateurs het KerstSterrenCircus van vorig jaar overtrof. Met meer nieuwe donateurs dan vorig jaar, kunnen ook deze donateurs ervan overtuigd zijn dat hun bijdrage voor de volle 100% bij de door KidsRights ondersteunde projecten terechtkomt.
Directe aanleiding voor het KerstSterrenCircus was de uitreiking van de Kindervredesprijs 2008. Deze internationale prijs, een initiatief van KidsRights, wordt jaarlijks uitgereikt aan een kind dat zich op uitzonderlijke wijze inzet voor de kinderrechten. Dit jaar viel deze eer ten beurt aan Mayra Avellar Neves, een 17-jarig meisje uit Rio de Janeiro, die probeert het afschuwelijke geweld in haar sloppenwijk een halt toe te roepen. Zij kreeg op 4 december in de Ridderzaal de vierde Kindervredesprijs uit handen van Nobel Vredesprijswinnaar Desmond Tutu.

KidsRights
KidsRights komt op voor de positie van kwetsbare kinderen, waar ook ter wereld. De stichting werft fondsen voor goedlopende hulpprojecten die directe en op het kind afgestemde hulp verlenen. Daarnaast biedt KidsRights deze kinderen een podium in de Internationale media. In de woorden van Desmond Tutu: "KidsRights seeks to give a voice to the voiceless."

ABN AMRO
De evenementen van de Internationale Kindervredesprijs 2008 worden mede mogelijk gemaakt door maatschappelijk partner van KidsRights: ABN AMRO. Net als KidsRights vindt ABN AMRO dat elk kind recht heeft zijn eigen talenten te ontwikkelen. Dit vindt onder meer zijn beslag in het sponsoren van de Internationale Kindervredesprijs met geld, middelen en vrijwilligers. Op deze manier hoopt ABN AMRO meer mogelijk te maken.

Meer informatie over de Kindervredesprijs is te vinden op www.kindervredesprijs.nl





KidsRights