Ingezonden persbericht
Persbericht onder embargo tot 4 december 2008, 18.30 uur
Stedelijke onderscheiding voor Jan Janssen
Jan Janssen ontvangt op donderdag 4 december 2008 een stedelijke onderscheiding uit handen van de heer H.H. Janssen, wethouder Sport. Jan Janssen won de Tour de France in 1968. Hij krijgt een stedelijke onderscheiding voor zijn bijzondere inzet rondom de lobby voor de Grand Départ van de Tour de France. Voor deze verdiensten ontvangt hij de Sportpenning van de gemeente Utrecht.
Onlangs werd bekend dat de Grand Départ van de Tour de France in 2010 niet aan Utrecht is toegekend. Hoe teleurstellend dit bericht voor alle betrokkenen ook was, het gemeentebestuur van Utrecht heeft grote waardering voor de inzet van iedereen die zich de afgelopen jaren heeft ingezet om de Tour de France in 2010 naar Utrecht te halen. Eén van de meest flamboyante ambassadeurs voor sportief Utrecht in die zin was Jan Janssen. Hij heeft zich vanaf het begin met groot enthousiasme en betrokkenheid ingezet om dit doel te bereiken.
In de Sportpenning is de volgende tekst gegraveerd:
Jan Janssen
voor Utrecht en de Utrechtse Tourlobby
hoe dan ook Nummer Eén
De Sportpenning wordt door het college van burgemeester en wethouders van Utrecht toegekend aan personen of verenigingen, die zich voor een tak van sport bijzonder verdienstelijk voor Utrecht hebben gemaakt.