Opening eerste aangepaste Cruyff Court in Nederland
Amsterdam 28 oktober 2008 - Op donderdag 30 oktober wordt het eerste aangepaste Cruyff Court in Nederland geopend bij de Maurice Maeterlinckschool in Delft. De volgende dag vindt het Cruyff Courts Seminar 2008 plaats in Stadion Feyenoord te Rotterdam. Twee bijzondere momenten die de ontwikkeling van de Cruyff Courts onderschrijven.
Cruyff Courts Seminar 2008
Het aantal Cruyff Courts in Nederland groeit hard en eind dit jaar staat de teller al rond de 80 veldjes! Een Cruyff Court is de moderne variant van het aloude trapveldje in de wijk zodat kinderen een veilige plek in de buurt hebben om te sporten en te spelen. Jaarlijks organiseren wij het Cruyff Court Seminar voor direct en indirect betrokkenen bij een Cruyff Court. Sportbuurtwerkers, beleidsmedewerkers, vrijwilligers, bewoners, Betaald Voetbal Organisaties en sportverenigingen komen bij elkaar voor o.a. nieuwe ontwikkelingen, om kennis te delen en samen input te geven aan het project Cruyff Courts.
Naast de diverse workshops die gegeven worden, zal het Mulier Instituut een tipje van de sluier oplichten van het, in opdracht van de Johan Cruyff Foundation, langlopende onderzoek naar de effecten van de Cruyff Courts op bijvoorbeeld de jeugd en de buurt.
Het seminar wordt mogelijk gemaakt door Stadion Feyenoord, Ten Cate, Gemeente Rotterdam, Oranjewoud, Hexta hekwerk en ABC hekwerk.
Cruyff Court Maurice Maeterlinck- aangepast voor kinderen met een handicap Naast de Cruyff Courts heeft de Johan Cruyff Foundation speciale aandacht voor kinderen met een handicap. Voor deze doelgroep is nu het eerste aangepaste Cruyff Court in Delft aangelegd. De Johan Cruyff Foundation heeft het Cruyff Court Maurice Maeterlinck mede kunnen financieren door een donatie van Het Nationaal Schoolontbijt 2007. In 2007 was de Johan Cruyff Foundation het goede doel van Het Nationale Schoolontbijt en 440.000 kinderen hebben een bijdrage geleverd aan dit speciale Cruyff Court door in de week van het brood gezamenlijk te ontbijten en hiervoor een donatie van E 0,25 aan de Foundation te doen.
Bij het Cruyff Court Maurice Maeterlinck hebben gehandicapte kinderen de mogelijkheid, door een aantal speciale aanpassingen, om te sporten en te spelen. Eén van de aanpassingen is de aanwezigheid van een dug-out waar kinderen met behulp van geluid en beelden prikkelingen krijgen die gerelateerd zijn aan sport. Zo kunnen kinderen op het Cruyff Court actief aan sport deelnemen, of een passievere vorm sport en spel ervaren. Het Cruyff Court Maurice Maeterlinck zal als schoolvoorbeeld dienen voor andere aangepaste Cruyff Courts in Nederland.
Graag nodigen wij u uit om beide evenementen bij te wonen:
- Donderdag 30 oktober om 13.00 uur Opening Cruyff Court Maurice Maeterlinck
- Vrijdag 31 oktober vanaf 11.45 uur Cruyff Court Seminar in de Kuip te Rotterdam.
Kijk voor meer informatie op onze website www.cruyff-foundation.org.
Johan Cruyff Foundation
Olympisch Stadion 5
1076 DE Amsterdam
The Netherlands
T: 0031 (0) 20 3057766
F: 0031 (0) 20 3057760
I:
I:
---- --