Gemeente Teylingen

verhuizing De Balgerij naar Koudenhoorn

College Teylingen staat achter verhuizing De Balgerij naar Koudenhoorn

06 oktober 2008

PERSBERICHT 6 oktober 2008 - Watersportvereniging `Aan de Balgerij' wil zich vestigen op recreatie-eiland Koudenhoorn. Het college van Teylingen wil hieraan meewerken. Om die reden stelt zij aan de raad voor om een krediet van EUR 221.483,- ter beschikking te stellen voor het realiseren van een verenigingsgebouw en een haven.

Vestigen op Koudenhoorn

Watersportvereniging `Aan de Balgerij' (De Balgerij) heeft te kennen gegeven zich te willen vestigen op Koudenhoorn. Het college heeft op 19 augustus 2008 besloten om mee te werken aan de vestiging van De Balgerij op Koudenhoorn.

Visie op recreatie en toerisme

Op 20 december 2007 is de visie op recreatie en toerisme vastgesteld door de gemeenteraad. In deze visie groeit het Kagerplassengebied de komende tien jaar uit tot een kwalitatief hoogwaardig en veelzijdig watersportgebied met eigentijdse voorzieningen. De gemeente zet vooral in op het verbeteren van de watersportvoorzieningen met voldoende ligplaatsen en het uitbreiden en verbeteren van passantenplaatsen. Ook is er een herinrichtingsplan voor Koudenhoorn opgesteld, met als doel de recreatiebestemming meer te ontwikkelen. Hierbij kijkt de gemeente ook naar de mogelijkheid om een horecabedrijf/voorziening op Koudenhoorn te vestigen.

Teylingen als watersportgemeente

De komst van een zeilvereniging naar Koudenhoorn past binnen de visie en versterkt het imago van de gemeente Teylingen als watersportgemeente. Door een grote vereniging op Koudenhoorn te vestigen, wordt de recreatiebestemming van het eiland versterkt. Voordat het verenigingsgebouw en de haven kunnen worden gerealiseerd, moeten een aantal formele procedures worden doorlopen.

Watersportvereniging De Balgerij

De Balgerij bezit acht zeilboten (polyvalken). De zeilvereniging heeft 160 leden, deze kunnen allemaal gebruik maken van deze boten. Deze constructie heeft als voordeel dat een grote groep mensen kan zeilen op de Kagerplassen, zonder dat men zelf een zeilboot hoeft aan te schaffen en/of een ligplaats moet regelen.

Adres & openingstijden