Stadsdeel Amsterdam Centrum


Verkeersdrempels en nietjes op de ventweg Valkenburgerstraat

6 oktober 2008

Op de ventweg van de Valkenburgerstraat worden in oktober drie verkeersdrempels aangebracht om te hard rijdende automobilisten letterlijk af te remmen. Sinds 1996 is de ventweg van de Valkenburgerstraat ingericht als 30km zone.

De Valkenburgerstraat is een van de drukste verkeersroutes de stad in. Regelmatig gebruiken de automobilisten daarom de ventweg als sluipweg om het drukke verkeer en de file in deze straat te ontwijken. Daarbij rijden ze vaak te hard.

Eerder uitstel

Door aanhoudende klachten uit de omgeving over de snelheid van passerende automobilisten, is al eerder besloten om de aanleg van verkeersdrempels op de ventweg als actiepunt op te nemen in het Wijkveiligheidsplan 2005. Vanwege langdurige werkzaamheden aan een nieuwbouwpand ter hoogte van huisnummer 2-200 werd de uitvoering van deze plannen uitgesteld.

Werkzaamheden

Om het hardrijden tegen te gaan worden op de ventweg in totaal drie drempels aangelegd. Ter hoogte van de nieuwbouw (huisnummer 2-200) komen op de tussenstrook extra fietsnietjes. De fietsnietjes die nu op het trottoir aan de huizenkant staan, worden naar de tussenstrook verplaatst, omdat ze de doorloop en de toegang tot de woningen belemmeren. Ook belemmeren en beschadigen geparkeerde fietsen, portieren van geparkeerde voertuigen. Op het brede gedeelte van het trottoir, ter hoogte van de voetgangersoversteekplaats, nabij Club Sportieve, blijven de fietsnietjes wel staan.

Bereikbaarheid

Woningen en bedrijven blijven gedurende de werkzaamheden voor voetgangers en minder- validen gewoon bereikbaar. Fiets- en autoverkeer wordt langs het werk geleid.

Meer informatie

Voor vragen kunt u bellen naar 14 020 en vragen naar mevrouw Brenda Posno. U kunt ook mailen naar stadsdeel@centrum.amsterdam.nl, onder vermelding van mevrouw Brenda Posno, Valkenburgerstraat. Voor technische vragen of over de uitvoering kunt u contact opnemen met de heer L. v.d. Wal, tel. 06 539 28 217.