Persberichten stad Utrecht, 09.40 uur

Utrecht, 06-10-2008

Gevonden fiets

UTRECHT De politie heeft in de nacht van zondag 5 op maandag 6 oktober een man aangehouden omdat hij op een gevonden fiets zonder verlichting reed.

Tijdens de surveillance zagen agenten omstreeks 01.20 uur een man zonder verlichting over de Lange Viestraat rijden. De 23-jarige bestuurder uit Utrecht werd gecontroleerd en kreeg een bekeuring voor het fietsen zonder verlichting. De agenten vroegen hoe de man aan de fiets kwam. De Utrechter verklaarde dat hij de fiets gevonden had.

De man en zijn fiets werden meegenomen naar het bureau. De fiets was niet voorzien van een slot. Via het framenummer gaat de politie kijken of zij de rechtmatige eigenaar kan achterhalen.

Prijskaartje verwisseld

UTRECHT Bij een winkel aan de St. Jacobsstraat heeft de politie zondagmiddag een jongen aangehouden omdat hij geprobeerd had de prijs van een artikel te verwisselen.

De beveiliging van de winkel had via de beveiligingscameras gezien dat een jongen zich verdacht ophield. De medewerkers zagen dat de jongen een prijskaartje van het een op het andere artikel plaatste. De 17-jarige oplichter uit Utrecht werd aangehouden en voor verhoor meegenomen. Op het bureau bleek dat hij op een artikel van 99,95 een prijskaart van 20 euro had geplakt. De ouders van de jongen werden in kennis gesteld.

Man aangehouden

UTRECHT Zondagmiddag heeft de politie een man aangehouden omdat hij agressief werd tijdens het uitschrijven van een bekeuring.

Twee medewerkers van de parkeerbrigade schreven een bekeuring op de Breedstraat uit voor een auto die verkeerd geparkeerd stond. De 18-jarige eigenaar uit Utrecht was het niet eens met de bekeuring en gedroeg zich zeer agressief tegenover de parkeermedewerkers. Op het moment dat de man bedreigingen ging uiten werd de politie ingeschakeld. Ter plaatse werd de man aangehouden. Tijdens de aanhouding verzette de Utrechter zich hevig. Hij werd met gepast geweld aangehouden en geboeid overgebracht naar het bureau.

Graffitispuiters aangehouden

UTRECHT Op de Westraklaan heeft de politie op zondagmiddag twee minderjarige jongens aangehouden omdat zij op diverse plaatsen graffities aan het spuiten waren.

Omstreeks 13.30 uur kreeg de politie diverse telefoontjes van getuigen die zagen dat twee jongens bij een school tussen de Westraklaan en de Langerakbaan graffiti aan het spuiten waren. Ter plaatse troffen agenten de jongens niet meer aan. Getuigen gaven aan dat het tweetal in een horecagelegenheid aan de Westraklaan zat.

Hier werden de jongens 12 en 13 jaar beiden uit Utrecht aangetroffen. De handen van de jongens zaten onder de verf. Het tweetal werd aangehouden en voor verhoor meegenomen naar het bureau. Bij de school werd op een groot aantal plaatsen graffiti aangetroffen. In overleg met de ouders zal voor een Haltstraf worden gekozen.

Fietsendief aangehouden

UTRECHT Op de Voorstraat heeft de politie zondagmorgen een man aangehouden die op een gestolen fiets reed.

Tijdens de surveillance zagen agenten een man op een damesfiets over de Voorstraat rijden. De fiets was betrekkelijk nieuw en niet voorzien van een slot. De 23-jarige man uit Utrecht had een wazig verhaal over de herkomst van de fiets. De Utrechter werd aangehouden en zijn fiets in beslag genomen. Op het bureau bleek dat de fiets in 2008 gestolen was. De Utrechter werd voor verhoor ingesloten. De politie zal contact opnemen met de rechtmatige eigenaar van de fiets.