Politie Zuid-Holland-Zuid

17/6 Hoeksche Waard

Dordrecht, 17-06-2008 o Persberichten District III

AANHOUDING VERDACHTE OPLICHTING
HOEKSCHE WAARD De politie heeft een 20-jarige vrouw uit s-Gravendeel aangehouden voor oplichting en valsheid in geschrifte. De aanhouding gebeurde op maandag 16 juni 2008 nadat de vrouw zich volgens afspraak meldde bij het politiebureau in Oud-Beijerland. De aanhouding die gebeurde met toestemming van de Officier van Justitie is de volgende stap in het onderzoek naar de verdachte. Inmiddels zijn er zeven aangiften tegen de vrouw bij de politie binnengekomen. Hieronder zit een aangifte van de Hervormde Gemeente in Mijnsheerenland voor een bedrag van ongeveer 70.000 euro. De zeven aangiften bij elkaar bedragen rond de 300.000 euro. De andere aangevers zijn mensen in de vrienden- en familieomgeving van de verdachte en een automobielbedrijf. De 20-jarige vrouw vertelde vanaf het najaar 2006 dat zij ernstig ziek was en voor de behandeling van deze ziekte geld nodig had. Later zei zij dat ook haar kind ziek was. Volgens de aangevers zou de verdachte helemaal niet ziek zijn geweest. De verdachte heeft in een eerste verhoor toegegeven dat het verhaal van haar ziekte niet klopte.

CONTROLES LANDBOUWVERKEER
HOEKSCHE WAARD - De politie van het district Hoeksche Waard gaat meer controles uitvoeren op landbouwverkeer. Reden hiervoor is dat de komende tijd de activiteiten van de landbouw toe gaan nemen. De zogenoemde trekkers en karren zijn uiteraard heel normaal in het verkeer in een landelijk gebied. De politie rekent erop dat de overige weggebruikers hier rekening mee houden ook begrip tonen. Maar op de gebruikers van deze landbouwvoertuigen rust natuurlijk ook een verantwoordelijkheid door met deze grote voertuigen verstandig om te gaan.
Vandaar dat de politie benadrukt dat zeker zaken die voor de veiligheid van belang zijn gecontroleerd en bekeurd (indien niet in orde) zullen gaan worden zoals:

- het voeren van een retroreflecterende driehoek (de zogenaamde afgeknotte driehoek) correcte verlichting, ook de goedwerkende -en correct gebruik van richtingaanwijzers

- het voeren van de juiste spiegels zodat er voldoende zicht is rondom de combinatie

- voldoende zicht vanuit de cabine dus geen onnodige personen en ruiten met modder niet meer dan 2 aanhangwagens en niet langer dan 18 meter

- lading (kisten e.d) welke afdoende zijn vastgezet
- los gestorte lading welke voorzien moet zijn met afdoende netten/zeilen etc

- geen scherpe, uitstekende delen oftewel gewoon even bescherming (een pallet) over de lepels van de voor- of achterlader. Kortom allerlei zaken die weinig voor lijken te stellen maar van groot belang kunnen zijn. De controles gaan deze maand beginnen. De politie hoopt dat straks bij de controles blijkt dat alles in orde is bij het landbouwverkeer.

OPLICHTING
HEINENOORD De politie heeft maandagochtend 16 juni 2008 in een groothandel aan de Boonsweg twee mannen aangehouden. De mannen van 17 en 23 jaar, beiden afkomstig uit Rotterdam, probeerden een partij banden mee te krijgen, zogenaamd voor een klant. Omdat men het niet vertrouwde werd contact gezocht met de klant. Al snel bleek er geen sprake te zijn van een bestelling en werd de politie gewaarschuwd. De verdachten zijn overgebracht naar het politiebureau en in verzekering gesteld.