Ingezonden persbericht


| |Persuitnodiging

| |
|Communicatie                |            |Ons kenmerk: DIV      |
|                            |            |2008.3208 JvdrN       |
|                            |            |                      |
|                            |            |Rotterdam, 9 juni 2008|
The Final; sport, dance & entertainment
Spectaculaire afsluiting van Rotterdamse scholencompetitie

Op vrijdag 13 juni organiseert Sport en Recreatie de zesde editie van The Final voor het Voortgezet Onderwijs (VO) in Ahoy Rotterdam. The Final VO is het grootste Rotterdamse sportevenement voor leerlingen van 12 tot en met 18 jaar.

Tijdens The Final nemen teams van de Rotterdamse Voortgezet Onderwijs- scholen het tegen elkaar op in verschillende takken van sport. In de aanloop naar het evenement hebben de leerlingen kunnen oefenen in een voortraject op de scholen zelf, door het volgen van clinics, trainingen en sportlessen.

Ook leerlingen die niet deelnemen aan het voortraject doen mee op The Final. Naast een competitief gedeelte, zijn er op The Final ook mogelijkheden om op recreatief niveau aan verschillende sport-, spel- en gameactiviteiten mee te doen. In dit recreatieve programma kunnen de leerlingen meedoen op een lager niveau, waarbij vooral het plezier in het sporten en bewegen centraal staat. Hiermee stimuleert Sport en Recreatie ook inactieve jongeren om deel te nemen aan het evenement.

Naast reguliere sporten zoals voetbal, basketbal en tennis, wordt er ook aandacht besteed aan kennismaking met nieuwe, trendy sporten zoals, rope skipping, paintball, streetdance en nog veel meer. Nieuw dit jaar is de "Straat van Rotterdam": Freestyle BMX, skateboarden, graffiti, maar ook streetsoccer Freestyle & Tricks battles, verzorgt door de bekende straatvoetballer Soufiane Touzani. Kijk voor meer informatie over het evenement op www.thefinalrotterdam.nl

Overgewicht en bewegingsarmoede
De gemeente Rotterdam gaat de strijd aan tegen overgewicht en bewegingsarmoede onder de Rotterdamse jeugd. In het kader van het Actieprogramma Voeding en Beweging wordt The Final door de dienst Sport en Recreatie georganiseerd. Dit jaar staat The Final in het teken van Super Fit. Dit aanvullende lesprogramma voor scholen in het Voortgezet Onderwijs richt zich op leerlingen die onvoldoende bewegen en een minder gezond voedingspatroon hebben.

Voor belangstellenden worden zowel in het ochtend- als in het middagprogramma rondleidingen georganiseerd. Indien u hieraan wenst deel te nemen, kunt u zich voor donderdag 12 juni a.s. aanmelden bij mw. J. van der Niet, email: j.vanderniet@senr.rotterdam.nl.

The Final VO
Datum Vrijdag 13 juni 2008
Locatie Ahoy Rotterdam
Tijd 09.00 - 17.00 uur

The Final voor basisonderwijs (BO)
Sport en Recreatie organiseert ook The Final voor het basisonderwijs. Dit evenement vindt eveneens plaats in Ahoy Rotterdam, op donderdag 26 juni a.s. Hiervoor is een uitgebreid persprogramma georganiseerd, u ontvangt hiervoor een aparte uitnodiging.



Ingezonden persbericht