Skatebond Nederland


Persbericht skeeleren


Heerde tevreden over eerste internationale Skate-Off


Ronald Mulder en Bianca Roosenboom hebben vandaag het sprintklassement gewonnen van de internationale Univé Skate-Off in Heerde. Alexis Contin (Frankrijk) en Maria Salazar (Colombia) waren de besten na twee langere afstanden.


Ronald Mulder won zowel de 300 als de 500 meter. In de altijd spectaculaire finale van de 500 meter moesten de broers Mulder het opnemen tegen twee andere wereldtoppers, Alexis Contin en Bart Swings (België). Het lukte Contin zich tussen de Mulders op de tweede plaats te rijden. Michel Mulder werd derde en Swings vierde.


De Belgische junior Bart Swings (17) zegevierde in de 20 km puntenkoers. Karlo Timmerman (Groningen) werd tweede. Hij had samen met Swings, die wereldkampioen op de puntenkoers bij de junioren is, een ronde voorsprong gepakt. Ploegmaat Roy Boeve zorgde voor het afstoppende werk. Alexis Contin eindigde als derde door in de laatste ronde bij het peloton weg te rijden, terwijl hij eerder in de race ook al wat punten had gesprokkeld. "De derde plek was genoeg voor de eindprijs na twee afstanden," aldus Contin, doelend op de 900 euro die na de eindstreep op hem wachtte. Gisteren won hij de afvalkoers.


De Belgische Hilde Goovaerts won de 10 km puntenkoers vóór de Colombiaanse Maria Salazar en Goovaerts' Nederlandse ploeggenote Elma de Vries (Meppel). De Nederlands/Belgische ploeg van CadoMotus wist in deze race de Colombiaanse dames de baas te blijven. Maar de eindzege na twee lange afstanden ging wel naar Salazar, en daarmee ook de eindprijs van 900 euro.


Ronald Mulder had 's morgens ook de 300 meter op zijn naam geschreven. Omdat het nog dampig en koud was lukte het niet om bij zijn baanrecord van gisteren (26,829) in de buurt te komen; 27,170 was nu goed voor de winnende tijd. Met Michel Mulder, tweede in 27,463 en Sjoerd Huisman, derde in 27,531, werd het een Nederlands podium.


De Duitse Sabine Berg won de 300 meter bij de dames in 29,555. Bianca Roosenboom (Kampen) eindigde als tweede in 29,587, Elma de Vries als derde in 29,836.
Op de 500 meter was Bianca Roosenboom de sterkste, vóór Sabine Berg en de Colombiaanse Luz Guzman. Dit werd ook het sprintklassement na twee afstanden.


In het klassement over de twee langere afstanden eindigde Sjoerd Huisman achter Contin als tweede en Karlo Timmerman als derde.
Bij de vrouwen werd Hilde Goovaerts tweede achter de Colombiaanse Salazar en diens landgenote Diana Guzman derde.


De skate-off, een ploegensprint over drie ronden, werd bij de mannen gewonnen door de ploeg Ronald Mulder/Michel Mulder/Sjoerd Huisman en bij de vrouwen door Elma de Vries/Bianca Roosenboom/Manon Kamminga.


Hoewel de kwaliteit van het deelnemersveld hoog was, met toppers uit Nederland, België, Colombia, Duitsland, Frankrijk en Engeland, was het aantal rijders nog niet overweldigend: 130 in totaal met junioren en kadetten meegeteld. Desondanks is voorzitter Bertus Dokter van de organiserende Skeelerclub Oost-Veluwe tevreden. "Het gaat vanzelf groeien. We zijn dit jaar laat op de internationale wedstrijdkalender gekomen, zodat er concurrentie is van andere evenementen. Maar de data voor volgend jaar en het jaar daarop staan al vast: 1 en 2 mei. Er is een sponsorovereenkomst van drie jaar met Univé. Hopelijk komen de rijders op het hoge prijzengeld af. Evenementen als Zandvoorde in België en Gross-Gerau in Duitsland zijn ook klein begonnen."


Uitslagen: www.skeelerhuus.nl


Voor vragen n.a.v. dit persbericht kunt u contact opnemen met:
Karin Verhoef, tel. 0348-415759 of 06-28781467, e-mail karinverhoef@hetnet.nl