Chronisch zieken en Gehandicapten Raad Nederland

Betere vergoeding doventolken nodig

Het gebruik van doventolken door kinderen die een deel van de week onderwijs krijgen op een gewone school moet vergoed worden. Dit schrijft de CG-Raad in een brief aan de Tweede Kamer.

De aanleiding voor de brief is het wetsvoorstel om de verantwoordelijkheid voor onderwijsvoorzieningen voor jongeren met een handicap over te hevelen van het ministerie van Sociale Zaken naar het ministerie van Onderwijs. Het UVW blijft de uitvoering verzorgen.

Knelpunt

De CG-Raad is blij met het wetsvoorstel maar vraagt speciale aandacht voor een belangrijk knelpunt. Doventolken voor leerlingen die ingeschreven staan in het speciale onderwijs maar gedeeltelijk ook onderwijs volgen op een gewone school worden niet vergoed door het UVW. Ook via de AWBZ is geen vergoeding mogelijk.
Het speciale onderwijs zegt geen geld te hebben om doventolken voor deze leerlingen te betalen. De CG-Raad vindt dat dit knelpunt zo snel mogelijk moet worden opgelost . De (gedeeltelijke) deelname aan het regulier onderwijs bevordert de ontwikkeling van kinderen. Het mag volgens de CG-Raad niet zo zijn, dat deze vorm van onderwijs voor slechthorende en dove kinderen extra moeilijk toegankelijk is.


* Klik hier voor de brief van de CG-Raad aan de Tweede Kamer

Geplaatst: 22 april 2008