Gemeente Apeldoorn

Leerlingen Gentiaanschool ontwerpen natuurlijk schoolplein

Leerlingen van de OBS De Gentiaan presenteren aanstaande vrijdag op hun school ontwerpen voor hun eigen natuurlijke schoolplein. In de afgelopen weken zijn de leerlingen onder begeleiding van 't Natuurhuis bezig geweest om met allerlei natuurlijke materialen hun eigen ideeën voor een spannend schoolplein vorm te geven. Op vrijdag 18 april om 09.30 uur tonen zij hun maquettes aan een landschapsontwerper van de gemeente Apeldoorn. Aan hem de taak om met de ideeën van de leerlingen tot een ontwerp te komen. Begin 2009 start de uitvoering.

Ook daar zullen de kinderen bij meehelpen.

De opknapbeurt voor het schoolplein maakt deel uit van de integrale gebiedsaanpak van de Gentiaanbuurt. De flats worden gemoderniseerd door de Woonmensen, gemeente en maatschappelijke organisaties werken samen in een sociaal programma en de gemeente is bezig om de openbare ruimte te verbeteren. Het schoolplein van de Gentiaanschool maakt onderdeel uit van de openbare ruimte en is een mooie speelplek voor de schoolkinderen en de buurt.

Het concept van natuurlijk spelen biedt veel uitdaging, vooral voor kinderen in een verstedelijkte omgeving en past in de beleidslijn van de gemeente Apeldoorn. Basisideeën van het natuurlijk spelen zijn: sport en bewegen, rust en geborgenheid (verstopplekken), creativiteit (uitdaging en zelf ontdekken) en natuur/constructie (zand, stenen, hout, water) als een levende aanvulling op natuuronderwijslessen.

Einde persbericht.



Gemeente Apeldoorn