Senternovem


09-01-2008 | Groen licht voor vier Joint Technology Initiatives

De eerste vier Joint Technology Initiatives (JTIs) - IMI, ARTEMIS, ENIAC en CleanSky - hebben definitief groen licht gekregen. Nadat het Europees Parlement op 11 december haar steun aan de voorstellen had gegeven kon de Raad op 20 december de politieke besluitvorming afronden.

JTIs zijn omvangrijke Europese onderzoeksprogramma's, afgestemd op de behoeften van de industrie. In de loop van 2008 zullen zij zelf oproepen gaan organiseren voor projectvoorstellen. Dit in aanvulling op de reguliere oproepen van het Zevende Kaderprogramma (KP7). Net als in KP7 zijn de onderzoeksbudgetten voor de periode tot en met 2013.

De vier JTI's:

Innovative medicines (IMI)
Budget: 2000 miljoen euro (industrie, Commissie) Het IMI heeft als doel obstakels weg te nemen voor de ontwikkeling van nieuwe geneesmiddelen. Een eerste oproep wordt in februari verwacht. Hierover vindt op 21 februari een informatiedag plaats in Brussel (meer informatie hierover volgt).

Embedded Computing Systems (ARTEMIS)
Budget: 2700 miljoen euro (industrie, lidstaten, Commissie) ARTEMIS is een onderzoeksprogramma op het gebied van embedded systemen, kleine computersystemen die steeds meer gebruikt worden in bijvoorbeeld mobiele telefoons, ziekenhuisapparatuur en auto's.

Nano-elektronica (ENIAC)
Budget: 3000 miljoen euro (industrie, lidstaten, Commissie) ENIAC zal een stap voorwaarts maken in het verkleinen van elektronica.

Aeronautics (Clean Sky)
Budget: 1600 miljoen euro (industrie, Commissie) Het doel van Clean Sky is de toepassing van schone, `groene' technologieën in de luchtvaart te versnellen. Op 5 februari vindt in Brussel een kick-off event plaats.

Een vijfde JTI, Fuel Cells and Hydrogen (FHC), zal naar verwachting later dit jaar van start kunnen gaan.

Verdere informatie vindt u via de website van de Europese Commissie en (binnenkort) op onze website.