PvdA Europees parlement


"CE" markering staat voor kwaliteit

19 februari 2008

Het Europees Parlement zal morgen de "CE" markering versterken. Het mag vanaf dan door de fabrikant of zijn gemachtigde enkel en alleen worden aangebracht als alle relevante Europese voorschriften zijn nageleefd. Als producten een valse markering hebben dan moeten zij uit de handel worden gehaald.

PvdA-europarlementariër Ieke van den Burg is gelukkig met deze versteviging van de CE markering. "Het is belangrijk dat consumenten er daadwerkelijk op kunnen vertrouwen. Consumenten weten dan dat producten met de CE markering in de gehele Europese Unie aan een bepaalde kwaliteitsstandaard voldoen en absoluut veilig zijn."

Morgen zal een pakket aan maatregelen ter bevordering van de handel in producten binnen de Europese Unie worden aangenomen. Voor lidstaten wordt het dan moeilijker om bepaalde producten via technische voorschiften van hun eigen markt te weren. Die mogelijkheid bestond nog steeds voor de zogenaamde niet-geharmoniseerde producten, zoals fietsen of waterkokers.

Daarnaast verbetert de positie van de consument, omdat het toezicht op de goedkeuring en marktcontrole van producten door nationale instanties beter met elkaar moet worden afgestemd.

Volgens PvdA-europarlementariër Ieke van den Burg is het belangrijk dat lidstaten niet met elkaar concurreren via de goedkeuring van producten. "Met deze maatregelen is het vrije verkeer van goederen in de EU op een goede manier vooruit geholpen, met een hoog niveau van kwaliteitsbescherming én consumentenbescherming" volgens Van den Burg.