Gemeente Gilze en Rijen

Brabant Water incasseert voortaan afvalstoffenheffing Tegenvallers bij overzetting brengen ongemak met zich mee

In eerdere publicaties hebben wij het u al laten weten. Brabant Water NV incasseert voortaan uw voorschotten voor de afvalstoffenheffing. Bij de overzetting zijn we echter wat tegenvallers tegengekomen. Hieronder leggen wij uit, wat dit voor u betekent.

Als gemeente meeliften met de inning van Brabant Water biedt verschillende voordelen. Zo is het systeem van Brabant Water flexibeler en daardoor klantvriendelijker.

De planning was, en dat gaven we in eerdere publicaties ook al aan, dat u in januari de 'Kennisgeving Afvalstoffenheffing 2008' van Brabant Water in de bus zou krijgen. In de afgelopen periode is achter de schermen zowel bij de gemeente als bij Brabant Water hard gewerkt om dit voor elkaar te krijgen. Maar met name bij het overzetten van de gegevens van de systemen van gemeente naar Brabant Water zijn wij geconfronteerd met tegenvallers. Hierdoor is het niet mogelijk geweest om deze vooraankondiging al in januari aan u aan te bieden. Op dit moment stellen we alles in het werk om dit in februari te realiseren.

Al afgeschreven

Zoals u zult weten bestaat de afvalstoffenheffing uit een vast en een variabel (=aantal ledigingen) tarief. Doordat een deel van de gegevens - de zogenaamde pandgegevens - al wel correct is overgezet, is het vast tarief al bepaald. Bij de inwoners die van oudsher bij Brabant Water een maandelijkse automatische incasso hebben lopen, is daardoor over de maand februari al 1/12e deel van (alleen) het vast tarief (12,22 euro) in rekening gebracht. Doordat u de vooraankondiging nog niet ontvangen hebt, zal deze onverwacht hogere afschrijving van Brabant Water u onbekend voorkomen. Bovendien verwachtte u waarschijnlijk nog geen automatische incasso, omdat de gemeente vorig jaar tien maandelijks incassotermijnen kende en dus pas in maart met de incassering startte. Brabant Water kent echter een systematiek van twaalf maandelijkse termijnen. Let wel: het voorschot dat u nu in februari heeft betaald, nemen we in augustus mee met de eindafrekening. U betaalt dus niet te veel op dit moment.

Betalingstermijnen

In zijn algemeenheid geldt: de manier waarop Brabant Water altijd bij u incasseerde, gaat nu ook voor de gemeentelijke afvalstoffenheffing gelden.

Dus hebt u bij Brabant Water een automatische incasso per kwartaal lopen en bij de gemeente een automatische incasso per maand? Dan wordt ook de afvalstoffenheffing voortaan per kwartaal geïncasseerd.

Hebt u geen automatische incasso bij Brabant Water- u betaalt per acceptgiro - en bij de gemeente betaalde u wel via automatische incasso? Dan gaat u voortaan ook voor de afvalstoffenheffing per acceptgiro betalen. Wilt u hierin een andere keuze maken, dan kunt u dit natuurlijk altijd bij Brabant Water aangeven.

Voor alle duidelijkheid: gaat het over betalingen dan dient u zich tot Brabant Water te richten. Voor een bezwaarschrift, kwijtschelding en vermindering op het voorschot moet u bij de gemeente zijn.

Ongemak

Wij zijn ons er terdege van bewust: onze tegenvallers bij de overzetting, brengen ook voor u ongemak met zich mee. Wij bieden u daarvoor onze excuses aan.

Heeft u vragen? Email dan naar info@gilzerijen.nl of bel naar het gemeentehuis, telefoonnummer 0161-290200 en vraag naar Frank de Kort, Afdeling Financiën.

Een overzicht van de veelgestelde vragen en antwoorden vindt u hier. http://www.gilzerijen.nl/websites/common/links.asp?propid=5175