Ingezonden persbericht


Persbericht

Tiel, 11 februari 2008

Nieuwe P3 drukopnemers van HBM voor extreme condities

Hottinger Baldwin Messtechnik (HBM), producent van geavanceerde meet- en weegapparatuur, heeft de P3 Top Class-serie drukopnemers op de markt gebracht. Ze geven niet alleen een hogere nauwkeurigheid, maar leveren ook aanmerkelijk betere prestaties in situaties, waarin extreem hoge eisen aan de procesveiligheid worden gesteld. De drukopnemers zijn geschikt voor het meten van druk in een bereik van 10 tot 15.000 bar.

De nieuwe drukopnemers hebben een 6-draads configuratie. De geïntegreerde PT 100 weerstandsthermometer kan gebruikt worden voor externe compensatie, omdat de additionele sensor de temperatuurwaarden opneemt. De beide configuraties elimineren het verlies van nauwkeurigheid als gevolg van lange kabels.

De drukopnemers wordt geleverd met een testrapport, dat gegevens over de waarden van elke, individuele opnemer bevat; bijvoorbeeld over de relatieve afwijking van de ideale lijn. Het testrapport maakt het mogelijk om correcties in de meetversterker door te voeren en zo de nauwkeurigheid van de hele meetketen te vergroten.

De P3 Top Class drukopnemers zijn uitgerust met Transducer Electronic Data Sheet (TEDS) voor een onmiddelijke identificatie van de opnemers. Daardoor wordt veel tijd bespaard bij de configuratie van de meetopstelling en wordt bovendien de betrouwbaarheid van de data-acquisitie vergroot.

Op www.hbm.com is een brochure over de P3 drukopnemers te vinden. Er kan ook een brochure aangevraagd worden bij HBM in Tiel +32 (0)344-673434.


---