Gemeente Assen


Herman Roozen viert lustrum met tentoonstelling

31 januari 2008

Hans Kazàn opent magisch
De 41-jarige Herman Roozen, striptekenaar en bedenker van teksten, viert zijn vijfjarig jubileum met een overzichtstentoonstelling in het Stadhuis in Assen. Tegelijkertijd zal het eerste album van 'Je Eeft maar 1 keer' ten doop worden gehouden. Hans Kazàn verzorgt de magische presentatie van het stripboek. De expositie is van 8 februari tot 7 maart.

Roozen begnt zijn carrière als informatieanalist in de IT-sector. Tekenen en grappen bedenken blijken hem echter in het bloed te zitten. Na een verhuizing naar Assen in 2002 zet hij de stap naar een eigen zaak: Herman Roozen Tekst en Tekeningen. Op 2 februari is het lustrum van Herman Roozen Tekst en Tekeningen een feit. Om het vijfjarig bestaan te vieren is er een overzichtstentoonstelling in het Stadhuis in Assen, waar de vele stadia van het ontstaan van een strip te zien zijn. De eerste krabbels, potloodschetsen, geïnkte pagina's en het eindresultaat in gedrukte vorm.

Roozen is bekend van Opa (in weekblad Boerderij) en Eefenement (in 2007 in het AD). Ook schrijft hij scripts voor Sesamstraat en Jan Jans en de kinderen. Daarnaast is hij bedenker van geniale plots in de strips van collega-striptekenaars als Mark Retera (Dirkjan) en Jean Marc van Tol (Kort en Triest). Ook werk van hen is te bewonderen. Herman en Eef
Tijdens de opening op 8 maart komt 'Eefenement' uit. Het is het eerste album van Roozen met de titel 'Je Eeft maar 1 keer'. Met daarin alle strips die in 2007 in het AD zijn verschenen, plus nog wat extraatjes. Hans Kàzan zal op magische wijze het album presenteren.

De helft van de opbrengst van het album gaat naar Stichting Timoun Ayiti. Deze stichting organiseert evenementen om geld in te zamelen voor projecten voor kinderen op Haïti. De oprichtster van de stichting heeft model gestaan voor Eef, de hoofdpersoon in Eefenement.

De opening vindt plaats op vrijdag 8 februari om 15.00 uur. De expositie is te zien tot 7 maart van maandag tot en met vrijdag van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis.

Werk van Herman Roozen is te bekijken op zijn website: www.hermanroozen.nl. Ook de stichting heeft een website: www.timounayiti.nl.tt.