'Woonservicewijken Escamp' meest vernieuwende woonzorgproject

13/12/2007 15:40



Aedes



Tijdens het congres 'Innovatiekracht in wonen en zorg' van het Aedes-Actiz Kenniscentrum Wonen-Zorg, is vanmiddag het project 'Woonservicewijken Escamp' uitgeroepen tot het meest vernieuwende woonzorgproject. Een kiesraad bestaande uit deskundigen en de meer dan 350 deelnemers aan het congres in Utrecht kozen van de tien genomineerde woonzorgprojecten 'Woonservicewijken Escamp' als winnend project. Uit handen van Niny van Oerle, voormalig Tweede Kamerlid en lid van de kiesraad, ontving de indiener een speciaal voor de verkiezing ontworpen kunstwerk van Noud Verhave.

In navolging van de woonzorgzone Moerwijk in Den Haag - de eerste woonzorgzone in Nederland - is het project 'Woonservicewijken Escamp' opgezet. Het project is bedoeld voor alle 110.000 inwoners van het eveneens Haagse Escamp. Woningcorporatie Staedion, zorgorganisatie Florence en welzijnsorganisatie MOOI Escamp zijn de drijvende krachten achter de woonservicewijken.

In de zes wijken die Escamp telt, zijn regiegroepen ingesteld. Daarin participeren organisaties die voor een specifieke wijk van belang zijn, de politie en wijkorganisaties. De regiegroepen hebben vooral een signalerende functie en melden hun bevindingen aan het stichtingsbestuur. Daarnaast zorgen zij voor de uitwerking van de plannen. Plannen die ervoor moeten zorgen dat mensen in Escamp zelfredzaam kunnen blijven én kwaliteit van leven ervaren.

'Woonservicewijken Escamp' werd door de jury geroemd omdat het een lerende woonzorgzone is die waar nodig telkens haar koers heeft aangepast en die steeds bereid is gebleken om kennis met anderen te delen.

Het Aedes-Actiz Kenniscentrum Wonen-Zorg viert met het congres dit jaar zijn vijfjarig bestaan als hét informatiepunt voor kennis op het terrein van wonen, welzijn en zorg. Aedes en ActiZ hebben het Kenniscentrum destijds opgericht om te voorzien in de groeiende behoefte van zowel zorginstellingen als woningcorporaties aan informatie en inspirerende voorbeelden op het snijvlak van wonen en zorg. In het kader van het lustrumjaar organiseerde het Kenniscentrum een verkiezing om vernieuwende projecten en creatieve woonzorgconcepten voor het voetlicht te brengen en de aandacht te geven die ze verdienen.

ActiZ
ActiZ is de brancheorganisatie van circa 500 zorgondernemers. Haar leden bewegen zich in de markt van zorg, wonen, welzijn, preventie en aanverwante diensten. Met een jaarlijkse omzet van circa 12 miljard euro en 400.000 werknemers behoort de branche tot de grootste economische sectoren van ons land.

Aedes
Aedes vereniging van woningcorporaties is de branchevereniging van woningcorporaties in Nederland. De ruim 500 leden van Aedes werken, vanuit ongeveer 1.000 vestigingen en werkmaatschappijen, aan duurzaam en betaalbaar wonen in leefbare buurten en woonkernen. Woningcorporaties zorgen dat ruim 2,4 miljoen huishoudens goed wonen.